Fatih Terim fonundan AK Partili isimle “aşk” çıktı

Fatih Terim fonundan AK Partili isimle “aşk” çıktı

"Fatih Terim Fonu" vurgununun önemli ayaklarından olan Çorlu'da Seçil Erzan'a para verdiğini söyleyenler konuştu: Seçil'le 2006 yılından itibaren fon adı altında para verdik. Nuri Köşkdere ile Seçil uzun süre aşk yaşadı.

Seçil Erzan’a para verdiği iddia edenlerin önemli bir kısmı da memleketi Tekirdağ Çorlu’dan. Bunlardan biri Hasan Çorbacı. Seçil Erzan’ın babasıyla birlikte pazarcılık yaptığından Seçil Erzan’ı çocukluğundan itibaren tanıyor.

Hasan Çorbacı Seçil Erzan’a fon için para vermeye 2006 yılında başladığını belirterek “Biz 2006 yılında ufak ufak para vermeye başlamıştık. Elden götürüp veriyorduk. Florya Şubesi’ne geçince burada durumlar daha iyi, bütün birikimleriniz getirin, burada özel bir fon var, Hüseyin Eligül’le kayınçosunun ve senin paranı toplu olarak burada değerlendireceğim, dedi. Örneğin banka faizi yüzde 18’se o bize yüzde 30’lar diyordu” dedi.

‘2022 EYLÜL AYINDA ŞÜPHELENDİM’

“2006 yılından bu yana hesabınıza bakmak için aklınıza gelmedi mi, bu size göre normal bir durum mu” sorusuna Hasan Çorbacı şöyle yanıt verdi:

“İhtiyacımız olmadığı için o güne kadar sormadık paranın durumunu. Son anlarda sorduğumuzda da 2 milyon 800 bin lira param olduğunu söyledi. Bunu 2019 yılında söyledi. Hem eşimin hem de benim adıma dediği bu fondaydı paramız.

En son 2022 yılının eylül ayında 1 milyon 200 bin lira arsa alacaktım Cüneyt Demir’le. Bundan bana para çıkar dedim. O da ‘Şimdi bozarsan zarar edersin’ dedi. Ben de ‘Önemli değil, arsa alacağım, bana paramı gönder’ dedim. O da oyaladı ve paramı göndermedi. Şüpheyi ondan sonra kaptık zaten. Cüneyt Demir ‘Abi bu seni dolandırdı’ dedi. Ama mart ayında gitti o da para verdi. Ben o süreçte ne olacak bizim kızımız, yardımcı ol dedim. Sonra Hüseyin Eligül de aradı ve Cüneyt Demir’i ikna ettik.”

‘BU DOLANDIRICI’ DEDİKTEN SONRA KENDİSİ DE PARA VERDİ

Cüneyt Demir de Seçil Erzan’a 150 bin dolar para verdiğini söyleyenlerden. Çorlu’da turizm, inşaat işiyle uğraştığını söyleyen Cüneyt Demir, Hasan Çorbacı’ya “Abi bu sizi dolandırdı” demesine rağmen Seçil Erzan’a mart ayında 150 bin dolar verdiğini söyledi. “Dolandırdığını düşündüğün birine niye para veriyorsun, nasıl oldu bu” sorusuna Cüneyt Demir “Bizim bankayla da çalış paranı bize yatır. Benim 13 senedir yanında çalıştığım bir abim var, Hasan Çorbacı. Bu Seçil Erzan’ın babasına 13 yıl kotçuluk yaptık. Hasan abi dedi ki ‘Seçil ablanla konuştum, 2006’dan beri paramızı fonda değerlendiriyor, sen de paranı ver.’ Seçil abla iki üç gün içinde iki ayağımı bir papuca soktu, nasıl bir aptallığıma geldiyse bütün her şeyimi 3 Mart’ta Seçil ablaya verdim” diye yanıt verdi.

10Haber’den Masum Gök’ün haberine göre, Cüneyt Demir’in iddiasına göre parayı Kapalı Çarşı’da dolara çevirip Seçil Erzan’a dışarıda vermiş. “Bir kişiye dekontsuz, belgesiz dışarıda nasıl para veriyorsunuz” sorusuna Demir “Biz bankada müdür olduğu için güvendik. Banka olduğu için bize yanlış yapmaz diye düşündük. Basiretimiz bağlandı, bir de Hasan abi yıllardan beri çalışıyordu bununla ” diye yanıt verdi.

ZABITA MÜDÜRÜNÜ İŞARET ETTİ

Hasan Çorbacı davadaki tutuksuz sanıklardan Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Eligül hakkında da çarpıcı bilgiler verdi. Çorbacı “Hüseyin Eligül’e, 2021 veya 2022 senesi olması lazım, 130 bin lira EFT yaptım o da gitti Seçil Erzan’a verdi. Zaten bunlar parayı kazanmış. Bir zabıta amirinin dubleks villası olabilir mi, lüks arabası olabilir mi? Kendisiyle de konuşuyoruz ama o da mağduru oynuyor” dedi. Hüseyin Eligül’ün bir özelliği de Seçil Erzan’ın Denizbank’ta yaptığı toplantılarda yanında bulunmasıydı. Seçil Erzan’ı 9-10 Nisan’da Çorlu’dan Denizbank genel müdürlüğüne aracıyla götüren de Hüseyin Eligül’dü.

KUMAR OYNAMAYA GİDİYORLARDI

Yine Çorlulu olan davanın tutuklu sanıklarından Ali Yörük’ün sık sık Bulgaristan’a gitmesi savcılığın da dikkatini çekmiş ve Ali Yörük’ün gidiş-gelişleri dava dosyasına girmişti. Hasan Çorbacı bununla ilgili “Evet gidiyorlar, kumar oynamaya gidiyorlardı. Ama farklı plakalı araçlarla gidip gelmelerinde şaibe var. Belki de para aklıyorlardı” diye konuştu.

SEÇİL’LE AŞK YAŞADI

Geçen gün İsmail Saymaz Sözcü gazetesinde Seçil Erzan’ın cezaevinden davanın başka bir sanığı Nazlı Can’a yazdığı notu yayınladı. Seçil Erzan notta “Nuri Bozcaada ve Göktürk’teki evi çözsün. Nuri bana en iyi avukatı bulsun” diye yazmıştı. Bu Nuri, Nuri Köşkdere mi diye sorduğumuz Hasan Çorbacı “Evet Köşkdere bu kişi. Nuri Köşkdere Çorlu’nun eski, önemli zenginlerinden. Köşkdere ile Seçil uzun süre aşk yaşadılar. Bunu Çorlu’da duymayan kalmadı” dedi. Bankanın Seçil Erzan’ın el yazısı notlarından yola çıkarak hazırladığı alacak verecek tablosunda Ak Parti Çorlu Belediye Meclis Üyesi Nuri Köşkdere’nin Seçil Erzan’a 500 bin dolar para verip 1,5 milyon dolar para aldığı yazıyordu.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum