Davadaki “Nur Abla” Fatih Terim’in sağ kolunun eşi çıktı

Davadaki “Nur Abla” Fatih Terim’in sağ kolunun eşi çıktı

Denizbank'ın Teftiş Kurulu'nun raporuna göre Volkan Bahçekapılı Belözoğlu'na ait 400 bin doların Seçil Erzan'a verilmesi için Fatih Terim'in yardımcısı Müfit Erkasap'ın eşi Nur Erkasap'a havale yaptığını söyledi.

Seçil Erzan vurgununda her gün yeni bilgiler ve çelişkiler ortaya çıkıyor. Emre Belözoğlu’nun parasını Seçil Erzan’a elden veren Fatih Terim’in damadı Volkan Bahçekapılı’nın savcılık ifadesiyle Denizbank’ın Teftiş Kurulu Başkanlığı raporunda birbiriyle çelişen ifadeler yer aldı.

Denizbank Teftiş Kurulu raporuna göre 7 Nisan’da Denizbank Levent Şubesi’ne gelen Volkan Bahçekapılı ile şifahen gerçekleşen görüşmede Volkan Bahçekapılı, Emre Belözoğlu’na ait 2 milyon 892 bin doları 17 Mart’ta, 400 bin doları da 22 Mart’ta Seçil Erzan’a verdiğini söyledi.

Denizbank’ın raporuna göre 22 Mart’ta verilen bu 400 bin doların Seçil Erzan’a verilmek üzere Nur Abla denilen kişiye transfer edildiği söylendi. Denizbank müfettişleri “Nur Abla” denilen kişiyle ilgili rapora “Nur Erkasap olduğu anlaşılmıştır” notunu düştü.

İFADESİYLE RAPOR FARKLI

Volkan Bahçekapılı Cumhuriyet Başsavcılığı’nda 25 Nisan’da verdiği ifadesinde 400 bin dolarla ilgili Denizbank’ın raporunda belirtilen gönderme şekliyle ilgili başka bir beyanda bulundu. Volkan Bahçekapılı ifadesinde “Emre Belözoğlu’ndan duyduğum kadarıyla 18 Mart’ta 400 bin doları Emre Belözoğlu’nun şoförü Alpaslan Akyüz Denizbank Genel Müdürlük binasının önünde elden teslim etmiştir” dedi.

TERİM’İN EN YAKINI

10Haber’den Masum Gök’ün haberine göre, Nur Erkasap, Fatih Terim’in teknik direktörlük döneminde her zaman yardımcısı olan Müfit Erkasap’ın eşi. Seçil Erzan’ın eski nişanlısı Candan Gürol da tanık sıfatıyla verdiği ifadesinde Seçil Erzan’la kendisini Nur Erkasap’ın tanıştırdığını vurgulayarak ” Beni Seçil Erzan ile tanıştıran daha doğrusu vesile olan Nur Erkasap’tır. İlk olarak haziran ayında Seçil Erzan ile bir yemek yedim. kendisinden hoşlandığım için de temmuz ayında ilişkimiz başladı. Seçil beni birkaç kez Bozcaada’daki eve davet etti. Onunla birlikte olduğum süre zarfında Fatih Terim, eşi Fulya Terim ve Nur Erkasap ile birlikte Seçil’in Bozcaada’daki evine gelmişlerdi. Hatta Fatih Terim bizi Bodrum’daki evine davet etti. Oraya da gidip yine misafir olduk ve yemek yedik” dedi.

NİŞANLISI: ERKASAP’TAN ÖĞRENDİM

Candan Gürol ifadesinde Seçil Erzan’ın intihar girişiminde bulundğunu Nur Erkasap’tan öğrendiğini şu sözlerle anlattı:

“2023 Nisan ayında Nur Erkasap beni arayıp Seçil’e ulaşamadığını ve intihar girişiminde olduğunu söyledi. Ben de konudan haberdar olmadığım için Seçil’e mesaj attım. Fakat aynı gün hiçbir şekilde iletişim sağlayamadım. Ertesi gün Seçil beni bilmediğim bir numaradan aradı.”

HABERE YORUM KAT
1 Yorum