EURO 2024'te taraftarlara ücretsiz güneş kremi verilecek

EURO 2024'te taraftarlara ücretsiz güneş kremi verilecek

Almanya'da on ev sahibi şehrin tamamında, güneş koruma faktörü 30 olan ücretsiz güneş kremi dağıtıcılarda sağlanacak ve taraftar bölgelerinde ve stadyumların yakınında mevcut bilgi amaçlı stantlar kurulacak.

Federal Radyasyondan Korunma Dairesi (BfS), “EURO 2024 UV-safe” kampanyasıyla taraftar bölgelerinde ve futbol festivali çevresinde ilgili tarafları ücretsiz güneş kremiyle destekleyecek.

On ev sahibi şehrin tamamında, güneş koruma faktörü (SPF) 30 olan ücretsiz güneş kremi dağıtıcılarda sağlanacak ve taraftar bölgelerinde ve stadyumların yakınında mevcut bilgi amaçlı standlar kurulacak.

UYGUN ŞEKİLDE DOLDURULACAK

Ev sahibi şehirler, taraftar bölgelerinden sorumlu olanlar ve UEFA GmbH ile işbirliği içinde, dağıtıcıların bakımı yapılacak ve AB Kozmetik Yönetmeliğine uygun olarak Avrupa Şampiyonası süresince gerektiği şekilde yeniden doldurulacak. Avrupa Şampiyonası sona erdikten sonra birçok dispenserin şehirlerde kalması bekleniyor. Bunların örneğin spor kulüplerinde ya da yüzme havuzlarında yeniden kullanılması planlanıyor.

BfS Başkanı Inge Paulini, "Avrupa Şampiyonasını izleyen herkes golleri ve takımları düşünüyor, ancak belki de halkın izlediği sırada kendilerini güneşten korumayı ve güneş yanığı riskini düşünmüyor. UV radyasyonu genellikle hafife alınan bir sağlık riskidir" dedi.

UV radyasyonu cilt kanserinin ana nedeni.

ARTI49

HABERE YORUM KAT