• BIST 86.796
 • Altın 248,760
 • Dolar 6,0406
 • Euro 6,7414
 • Berlin 26 °C
 • Frankfurt 21 °C
 • Paris 18 °C
 • Ankara 23 °C
 • İstanbul 25 °C
 • İzmir 30 °C
 • Stockholm 17 °C

Eskişehir'de milli ittifak mitingi

Eskişehir'de milli ittifak mitingi
Kemal ATLAN-Hakan TÜRKTAN/ ESKİŞEHİR, (DHA) - SAADET Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici...

Kemal ATLAN-Hakan TÜRKTAN/ ESKİŞEHİR, (DHA) - SAADET Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici Eskişehir'de düzenlenen mitinge katıldı. Destici, Saadet Partisi ile kurdukları Milli İttifak'ın iktidar olması halinde asgari ücretin bin 500 lira olacağı vaadinde bulundu. Kamalak da mazisi ve sicili temiz olan iki partiyi biraraya getirdiklerini söyledi.  

Eskişehir Odunpazarı Meydanı'nda düzenlenen mitingde ilk olarak Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici konuşma yaptı. Sevgi, barış ve kardeşlikle ittifakta birleştiklerini söyleyen Destici "Birileri milleti kamplaştırırken, ayrıştırırken, çatıştırırken biz inadına birlik, kardeşlik ve sevgi demeye davam edeceğiz" dedi.  
CUMURBAŞKANI TARAFSIZ OLMALI  
Mustafa Destici, Türkiye'de 12 milyon emeklinin yüzde 80'nin açlık sınırı altında maaş aldığını, iktidara gelmeleri halinde emekliye yüzde 50 zam, asgari ücreti de bin 500 lira yapacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanın seçimlerde tarafsız olması gerektiğini ifade eden Destici şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı muhalefete laf yetişmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanının tarafsız olması, adaletli olması lazım. Sadece iktidar partisinin cumhurbaşkanı olmamalı. Cumhurbaşkanı muhalefete laf yetiştirmeyi bırakacak, meydanlardan ve ekranlardan uzak kalacak. Bizim Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz bu. Biz gelir düzeyinin altındaki 100 bin kişiye ev vereceğiz. Bunlar 40 bin liradan 4 milyar yapıyor. Saray ne kadar 12 milyar. Ben o sarayda oturman 300 bin fakire ev vereceğim diyorum. Milli ittifakta o saraya kirada olan devletin kurumlarını toplayıp israfa son vereceğiz." 
Çiftçiye 1 liraya mazot vereceklerini söyleyen Mustafa Destici ilk, orta ve lise öğrencilerinin bedava okul servisinden yararlanıp bedava öğle yemeği vaadinde bulundu. Şehit, dul ve yetim aylıklarına yüzde 100 zam yapacaklarını söyleyen Destici "Bu ülkede açılık sırı altında hiç kimse kalmayacak" dedi.
KALABALIĞIN ARASINDA KAMALAK'I DİNLEDİ  
Destici konuşmasını tamamladıktan sonra platormandan inerek kalabalığın ön sırasında eline partisinin bayrağını alıp, kendisinden sonra kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın konuşmasını dinledi. Bu arada miting alanıda bulunan bir grup türbanlı genç kız da cep telefonlarıyla selfie yaparak birbirlerinin fotoğrafını çekti.
BUNLARI MİLLİ İTTİFAKIN KORKUSU SARDI
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak da konuşmasında partisinin ve ittifak yaptıkları Büyük Birlik Partisi'nin bir annenin iki evladı olduğunu söyledi. Kamalak şöyle konuştu: "Mazisi tertemiz, sicili tertemiz olan iki partiyi bir araya getirdik. Bu birliği sağladıktan sonra milletimize seslendik sende gel dedik. Yeniden büyük Türkiye'yi beraber kuralım dedik. Türkiye özüne dönüyor. Akın akın Saadete Milli ittifaka geliyor. O havuz medyası bu muhteşem mitingden bir tek kelime ile söz etmeyecek ve bir tek kare göstermeyecek, ama hiç boşuna çırpınmasınlar dağları aşa aşa geliyoruz. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Duymasalar da geliyoruz. Bu ülkenin tüm problemlerini çözmek için geliyoruz. Anadolu'yu karış karış dolaşıyoruz. Haramiler yollarımızı kesti, kaldığımız yerden milli ittifakla Allah'ın izniyle iktidara geliyoruz. Bunları milli ittifakın korkusu sardı. Cumhurbaşkanı bir taraftan başbakan bir taraftan milleti koalisyonla korkutmaya çalışıyorlar. Koalisyon zamanında Kıbrıs Barış harekatını kazandık. Sizin tek başına iktidarınızda askerimizin başına çuval geçirdi. Ana muhalefet yıllardır bizim söylediğimizi kendi seçim beyannamesine koymuş. Bundan dolayı alınmıyoruz. Biz 40 yıldır ne diyoruz. Yaşanabilir bir Türkiye diyoruz. CHP yaşanacak bir Türkiye diyor. Türkçesi bile bozuk. Bu işler kopya ile olmaz, öz lazım." 

FOTOĞRAFLI

[gallery ids="187130,187131,187132,187133,187134,187135,187136,187137"]
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05