Ersin Düzen'in TRT'den ayda 412 bin TL aldığı kesinleşti

Ersin Düzen'in TRT'den ayda 412 bin TL aldığı kesinleşti

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın canlı yayında açıkladığı ve tartışmaları da beraberinde getiren TRT Spor Spikeri Ersin Düzen’in maaşını CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel Twitter hesabından açıkladı.

Fatih Altaylı, canlı yayında TRT Spor Spikeri Ersin Düzen’in TRT’den 400 bin TL TFF’den ise 100 bin TL maaş aldığını iddia etmişti. Ersin Düzen ise Altaylı’ya, “Yeter artık! İspatla, bir daha ekranlar benim yüzümü görmeyecek. Eğer ispatlayamazsan sen ne yapacaksın?” sözleriyle cevap vermişti.CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, yaşanan bu tartışmaya ilişkin çarpıcı bilgiler paylaştı.Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Sertel, Düzen’in aldığı parayı faturalarıyla birlikte kamuoyuna sundu.

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel ise Ersin Düzen ile ilgili çok önemli belgeler paylaşarak şunları yazdı:

“Ersin Düzen’in Şirketi’nin TRT stüdyolarını ve kameramanlarını kullanarak ve yanına üç eski futbolcuyu alarak gerçekleştirdiği Stadyum programı için aldığı ücreti üç yıl önce TRT açıklamıştı.Hüseyin Ersin Düzen’in verilen listede program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı.Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 440 TL rakam ortaya çıkıyor.TRT’nin bize yaptığı açıklamayı kamuoyu ile paylaştığımda Ersin Düzen beni mahkemeye vereceğini söylemiş ve Twitter üzerinden tehdit etmişti. Üç yıldır mahkeme zaptını bekliyorum ama malum Türk Adaleti ağır çalışıyor(!) Hakim huzuruna çıksak gerçekler ortaya çıkacak.Ersin Düzen, bu paranın elbette hepsine el koymuyor. Yanında ki üç eski futbolcu, yeni yorumculara da dağıtıyor. Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30’şar bin, kimine göre 15’er bin lira verdiği söyleniyor. Bu rakamın onlar için çok az olduğu bir gerçek.Zamanında milletvekili iken, özel iş yapması yasak olmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan’ın özel İzni ile TRT’de spor yorumu yapan FETÖ kaçağı Hakan Şükür’e 1 milyon lira civarında ücret tahsis edilmişti. Düzen’in yorumcuları ona göre daha az ücret alıyor. Şimdilik bu kadar.TRT, 2019 yılında elektrik enerji payından 1 milyar 45 milyon 98 bin 830 TL’yi, satın aldığınız Televizyon, bilgisayar, cep telefonundan kesilen bandrollerden 1 milyar 757 milyon 93 bin 787 TL kasasına koydu. Halktan 2 milyar 803 milyon 92 bin 619 TL toplandı. Bu para savruluyor.”

HABERE YORUM KAT
2 Yorum