Erdoğan'dan Suriye'ye operasyon açıklaması: En uygun vakitte karadan tepelerine bineceğiz

Erdoğan'dan Suriye'ye operasyon açıklaması: En uygun vakitte karadan tepelerine bineceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'de düzenlenecek muhtemel kara operasyonuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Uçaklarla, toplarla, SİHA'larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır." dedi.

Partisinin TBMM grup toplantısında konuşan Erdoğan, şöyle devam etti: 

"Suriye sınırlarıyla ilgili ahitlerimize sadık kaldık. Karşımızdakiler anlaşmanın gereğini yerine getiremiyorsa başımızın çaresine bakma hakkımız doğmuştur. Uçaklarla, toplarla, SİHA'larla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır. Suriye'de kontrolleri altındaki bölgelerden ülkemize herhangi bir tehdit gelmeyeceği güvencesi veren güçlerin sözlerini tutamadıkları anlaşılmıştır. Bizim için en uygun olan vakitte karadan da teröristlerin tepesine tepesine bineceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'yi hala sinsi yöntemlerle dize getirmeye çalışanlara mesajımız gayet net: Başaramayacaksınız." diye konuştu.

İstanbul Taksim'de 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 80'den fazla kişinin de yaralandığı bombalı saldırı sonrası Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki PKK ve PYD mevzilerine yönelik hava saldırıları düzenleyen Türkiye, kara harekatının da yapılacağını belirtiyor.

 

HABERE YORUM KAT