Erdoğan'dan "Genç kızlara babanızı terk edin" diyen gazeteciye fırça

Erdoğan'dan "Genç kızlara babanızı terk edin" diyen gazeteciye fırça

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da gerçekleştirilen AKP Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada Cumhuriyet yazarı Mine Söğüt'ün yazısını hedef aldı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da gerçekleştirilen AKP Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde konuştu.

Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Mine Söğüt'ün yazısında kullandığı sözleri hedef alan Erdoğan, "Kız çocuklarını bir an önce baba evlerini terk etmeye çağıranlar olduğunu duyuyoruz." dedi.

Mine Söğüt "Baba evini derhal terk edin kızlar" başlıklı yazısında, “Her baba evi öyle sanıldığı kadar güvenli değildir.  Aksine çoğu baba evi tehlikenin merkezidir. Ve bazen sokaklar o baba evinden çok daha güvenlidir. O yüzden, o despot, o dayakçı, o adaletsiz, o ikiyüzlü, o sinsi, o hesapçı, o güvenilmez babaların evinden erkenden çıkın gidin kızlar. Hısım akraba ne derse desin, elâlem ne düşünürse düşünsün, hiç kafaya takmayın. Geleneklerin, inançların, korkuların pabucunu dama atın. Geçmişin hatalarını genetik bir günah gibi siz de anneleriniz gibi boynunuzda taşımayın. Sizden beklenen her şeyi yapmayın ve sizden beklenmeyen bazı şeyler yapın” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan yazıya ilişkin şunları söyledi: "Kız çocuklarını bir an önce baba evlerini, ailelerini terk etmeye çağıranlar olduğunu biliyoruz. Sokaklara dökülün diyorlar, bu ne anlayıştır. Böyle ahlaksızlık olur mu? Bu bir ruh hastalığının işaretidir. Türkiye kadına şiddet sorununu çözer, ülkemiz için asıl tehdit bu hastalıklı zihniyettir."

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, "Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz." ifadelerini de kullandı.

HABERE YORUM KAT