Erdoğan ve AKP için iktidar olmak artık bir hayal! İşte son anket sonuçları…

Erdoğan ve AKP için iktidar olmak artık bir hayal! İşte son anket sonuçları…

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, ağustos ayına ilişkin seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. Ankete göre Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 43’te kaldı.

Ankete katılanlara, “Bu pazar günü seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?” diye soruldu. Ankette, kararsızların oyları dağıtıldığında AKP’nin oyu yüzde 36.9, MHP’nin oy oranı ise yüzde 7.1 çıktı. Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 43’te kaldı.

MİLLET İTTİFAKI YÜKSELİŞE GEÇTİ
Ankete göre Millet İttifakı’nda ise CHP’nin oyu yüzde 28.1’e, İyi Parti’nin oy oranı yüzde 11.4 seviyesinde oldu. Anket sonuçlarına göre HDP yüzde 10.6, DEVA Partisi yüzde 2.7, Gelecek Partisi ise yüzde 2.6’da, Saadet Partisi ise yüzde 0.4’de kalıyor.

DİĞER ADAY BELİRLEYECEK
Anket sonuçlarına göre; HDP yüzde 10.6, DEVA Partisi yüzde 2.7, Gelecek Partisi yüzde 2.6, Saadet Partisi ise yüzde 0.4 oy oranına sahip. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden aday olması durumunda oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 37.2 iken olumsuz yanıt verenlerin oranı ise 42.2’yi buluyor. Ankete göre bu kararını diğer adaylara göre belirleyeceğini belirtenlerin oranı ise yüzde 19.9.


 
İNCE’NİN OYU NE KADAR?
Ankette Muharrem İnce parti kursa oy vereceğini söyleyenlerin oranı ise yüzde 1.9 gibi düşük bir oranda kaldı. İnce’ye oy vereceğini söyleyenlerin CHP seçmeni içindeki oranı ise yüzde 2.2 çıktı.

Kaynak: Halkweb

 

HABERE YORUM KAT
1 Yorum