Erdoğan: Vatandaşlarımız artık yurtdışına gitmek zorunda kalmıyor

Erdoğan: Vatandaşlarımız artık yurtdışına gitmek zorunda kalmıyor

Hasankeyf-2 köprüsü açılışında konuşan AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların eğitim, sağlık, çalışma vb. durumlar için yurt dışına çıktıklarını, fakat bu gün tablonun tam tersine döndüğünü ifade etti.

Karar gazetesinin haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hasankeyf-2 Köprüsü açılışında konuştu. "Bölücü terör örgütü, Batmanlı, Mardinli, Hakkarili, Şırnaklı, Diyarbakırlı kardeşlerimiz hizmet almasın diye her türlü iğrençliği sergilediler" diyen Erdoğan, bölgeye gelen iş insanlarının baskıyla yıldırılmaya çalışıldığını söyledi.

Erdoğan, belediye araçlarını sokaklara hendek açmak için kullandıklarını belirterek, "İçeride bölücü örgütün güdümündeki yapıların, dışarıda onların destekçilerin barajla ilgili yürüttükleri kampanyaları dün gibi hatırlıyoruz" dedi.

BARAJI KULLANMAK İÇİN SIRAYA GİRDİLER

Türkiye'yi engellemek isteyenlere hep daha büyük eserleri ülkeye kazandırarak verdiklerinin altını çizen Erdoğan, "Ilısu Barajımızı kötüleme yarışına girenler bu dev eser tamamlandığında kullanmak için sıraya girdiler" diye konuştu.

"HAVALİMANI SAYIMIZI 56'YA ÇIKARDIK"

2002 yılında 83 adet tünel mevcutken bugün bu sayının 435'e yükseldiğini söyleyen erdoğan, şöyle devam etti: "Demiryollarında ülkemizi hızlı ve yüksek hızlı tren hatlarıyla tanıştırdık. Şehirlerimizin önemli kısmına raylı sistem hatları, metrolar, tramvay hatları kazandırdık. Havalimanı sayımızı 56'ya çıkartarak havayolunu halkın yolu haline getirdik."


"İNSANLARIMIZ YURT DIŞINA GİDERDİ ŞİMDİ TERSİNE DÖNDÜ"

Erdoğan, "İnsanlarımız çoğu zaman tedavi, üniversite eğitimi, iş, aş bulmak için Amerika'ya, Avrupa'ya gitmek zorunda kalırdı, hamdolsun bugün bu tablo büyük oranda tersine döndü" dedi.

"ÖRNEK GÖSTERİLİYORUZ"

Erdoğan, sağlık hizmeti için artık vatandaşların yurt dışına gitmediğini belirterek, sözlerini şöyle sonlandırdı: "Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla mücadelesi hem Dünya Sağlık Örgütü hem de batılı basın yayın organları tarafından örnek gösteriliyor.

2021 senesini bir şahlanış yılına dönüştüreceğiz. Umutlarını Türkiye'nin tökezlemesine bağlayan muhterislere fırsat vermeyeceğiz."
 

HABERE YORUM KAT