Erdoğan hedef aldı, yanıt gecikmedi: Kılıçdaroğlu'ndan 'Misak-ı Milli' açıklaması

Erdoğan hedef aldı, yanıt gecikmedi: Kılıçdaroğlu'ndan 'Misak-ı Milli' açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın kendisini hedef alan açıklamalarına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün KKTC ziyareti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlamış, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünyaya seslendiği mesajına ilişkin konuşmuştu. 

Erdoğan, ''Kuva-yi Milliye geleneğinden geliyorum' diyor ama bir defa Kuva-yi Milliye ruhundan haberi yok. Misak-ı Milli nedir? Neyi kapsıyor? Bunu bir öğrenmesi lazım. O 'göndereceğim' diyor. Biz bu ülkede iktidarda olduğumuz sürece, bize sığınan Allah’ın kullarını biz katillerin kucağına atmayız. Bu kadar açık söylüyorum'' ifadelerini kullandı. 
 
KILIÇDAROĞLU'NDAN YANIT
Erdoğan'a yanıt Kılıçdaroğlu'ndan geldi. 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, ''Bizi parasıyla satın alabileceğini düşünen AB ile çetin müzakere edeceğiz dedim; Erdoğan sinirlenmiş, Misak-ı Milli'yi öğrensin demiş. Euro’lara insanımızın mahallelerini sattın sen, Misak-ı Milli kim sen kim? Tüccar oldun ama devlet adamı olmak istemiyorsun bir türlü'' ifadelerini kullandı. 

Kılıçdaroğlu ayrıca ''İnsan haklarına çok önem verdiğini iddia eden AB’ye yaptığım çağrı, yükü beraber yüklenmek üzerinedir. Bu süreci tamamladığımızda, emin olun vatandaşımız kadar Suriyeli misafirlerimiz de mutlu olacaktır. Çözüm var ey halkım, sadece Euro’lara teslim olmayacak yöneticiler eksik'' diye yazdı. 

HABERE YORUM KAT