Edirne'deki sınır kapılarından girişler başladı: Tüylerimiz diken diken oluyor

Edirne'deki sınır kapılarından girişler başladı: Tüylerimiz diken diken oluyor

Yaz tatilini ve Kurban Bayramı’nı Türkiye'de geçirmek isteyen gurbetçiler, Edirne'deki sınır kapılarından giriş yapmaya başladı. Sınır kapısından giriş yapan bir gurbetçi, yaptığı açıklamada "Türkiye’ye girişte tüylerimiz diken diken oluyor" dedi.

Yıllık izinlerini ve Kurban Bayramı'nı memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçilerin Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'ndan yurda gelişleri sürüyor. Yurda girişte gözlerinin içi parlayan gurbetçiler, günler süren yolculuğun ardından Türkiye'ye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Sınır kapılarından giriş yaparken ay yıldızlı Türk bayrağını görünce duygu dolu anlar yaşadıklarını anlatan gurbetçiler, Türkiye'nin hasretiyle yaşadıklarını söyledi. Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye girişlerin önümüzdeki günlerde daha da artması bekleniyor.

Gurbetçi vatandaş Bülent Uçan, "Türkiye’ye geldiğimizde heyecanımız hiç eksilmiyor daha da artıyor. Milli duygularımız çok fazla. Türkiye bizim vatanımız, dönüp dolaşacağımız yer burası. Türkiye’yi çok seviyoruz ve destekçisiyiz" açıklamasında bulundu.

6r4o0jt-recnwcvaolxsqw.webp

"Tüylerimiz diken diken oluyor"

Bir başka gurbetçi vatandaş Aydoğan Yılmaz, "Senenin 11 ayını gurbette çalışarak Türkiye özlemiyle geçiriyoruz. 1 aylık tatilimizi anavatan memleketimiz Türkiye’de yapıyoruz. Kurban Bayramımızı Türkiye’de geçireceğiz ve o gururla yine gurbete çalışmaya döneceğiz. Türkiye’ye girişte tüylerimiz diken diken oluyor. Vatan ve bayrak denilince akarsular duruyor, vatanımız için canımız feda" diye konuştu. Bir diğer gurbetçi Ayhan Koç da bayramı ailesiyle Türkiye'de geçirecek olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

HABERE YORUM KAT
6 Yorum