Edeka’nın köklü tedarikçisi iflas etti

Edeka’nın köklü tedarikçisi iflas etti

Edeka müşterileri için kötü bir haber geldi. Altenburger Destillerie GmbH adlı tedarikçi firma iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı. Ürünleri yakında raflarda olmayacak.

Almanya’nın önde gelen süpermarket zinciri Edeka’nın müşterileri için üzücü bir gelişme yaşandı. Edeka’nın uzun süredir tedarikçisi olan ve geniş bir yelpazede meyve ve krema likörleri ile schnapps çeşitleri sunan Altenburger Destillerie GmbH, ekonomik zorluklar nedeniyle iflas başvurusunda bulundu.

Altenburger Destillerie GmbH’nin 75 yıllık köklü geçmişi, zayıf ekonomik durum, yüksek enerji maliyetleri ve sürekli yüksek enflasyonun sonucu olarak zayıfladı. Şirket, Avrupa ve ABD’deki perakendecilere tedarik sağlamasına rağmen, finansal baskılara dayanamadı.

ÜRÜNLER ARTIK SATILMAYACAK

Edeka’nın web sitesinde yer alan bir tedarikçi sunumunda, içki fabrikası patronu Michael Schenk, Edeka’nın sadece önemli bir müşteri olmakla kalmayıp, aynı zamanda yeni içeceklerin ve şekerlemelerin test edilmesine de katkıda bulunduğunu belirtti.

Ancak “Ostthüringer Zeitung” gazetesinin haberine göre, iflas işlemleri kapsamında şirket, Edeka’nın da satın aldığı kendi markalarını elden çıkarmak zorunda kaldı.

İflas yöneticisi Rolf Rombach, şirketin ana odak noktasının kendi markaları olduğunu ve yüksek mamul mal stoklarının yavaş yavaş azaltılacağını açıkladı. Çalışanların maaşlarını almaya devam edip etmeyecekleri ve şirketin alacaklılarının alacakları önemli kararlar henüz belirsizliğini koruyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT