Edeka’dan ırkçılık karşıtı reklam

Edeka’dan ırkçılık karşıtı reklam

Alman süpermarket devi Edeka, alkışlanacak bir harekette bulundu ve ırkçılığa karşı çarpıcı bir reklam yayınladı.

Aşırı sağcı ve göçmen karşıtı AfD'nin CDU'lu bazı siyasetçilerin de katıldığı "gizli" toplantıyla ülkedek tüm göçmenleri sınır dışı etme planının açığa çıkması Almanya'daki en önemli gündem durumunda.

Almanya'da bu gizli toplantı ile birlikte vatandaşlar aşırı sağa karşı protestolar için sokaklara çıkmaya devam ediyor. Bu hafta sonu da yüz binlerce kişi sokaklara döküldü.

Bazı şirketler de ırkçılığa karşı yapılan protestoları destekledi. Alman süpermarket devi Edeka da ırkçılığa tepki gösteren şirketlerden biri oldu. Süpermarket markası, ırkçılığa karşı çarpıcı bir reklam yayınladı.

“ALMANYA ÇEŞİTLİLİK OLMADAN DAHA FAKİR OLURDU”

Yayınlanan reklamda Edeka; birçok market reyonun boşaltarak "çeşitliliğe" dikkat çekti. Şirket yayınladığı reklamda "Öyle bir market düşünün ki içinde sadece Alman mamulleri olsun. Önemli bir konuya dikkati çekmek için marketteki bütün yabancı mamulleri kaldırdık" dedi.

Markette yalnızca Alman markalı ürünler olduğunda ne kadar da boş kaldığının altını çizen Edeka, "Bu raflar gösteriyor ki, çeşitlilik olmadan daha fakir oluruz" dedi.

Edeka'nın ırkçılığa karşı yaptığı reklam sosyal medyada çokça yorum ve beğeni aldı.

İşte süpermarketin yayınladığı o reklam:

ARTI49

HABERE YORUM KAT