Edeka'da büyük logo değişikliği, binlerce ürün etkilenecek

Edeka'da büyük logo değişikliği, binlerce ürün etkilenecek

Alman perakende devi Edeka marka imajını yenilemek için harekete geçti. Şirket “Edeka” özel markasının logosunu değiştirerek, ürünlerini daha çekici kılmayı ve satışları artırmayı hedefliyor.

Dortmund merkezli şirket mevcut mavi ve beyaz renkli logoyu “Edeka Lieblinge” ve “Edeka Herzstücke” isimleri altında yeni bir tasarımla güncelleyecek. Edaka'nın açıklamasına göre “Wir lieben Lebensmittel” sloganının sarı kalbi, yeni logonun bir parçası olacak ve ürünlerin raflarda daha fazla dikkat çekmesini sağlayacak.

BİNLERCE ÜRÜN BULUNUYOR

Edeka'nın kendi markası 2 bin 500 ürün içeriyor. Edeka'nın portföyünde ayrıca 2 bin 700 üründen oluşan ve daha düşük fiyat segmentinde yer alan özel marka "Gut & Günstig" de yer alıyor. Yüksek fiyatlı kendi markası "Edeka Genussmomente" ise 80 ürün içermekte. Edeka ayrıca "Edeka Bio" özel markasını ve "Elkes" eczane markalarına sahip bulunuyor.

KADEMİ OLARAK DEĞİŞECEK

Yeni logolu ürünlerin, 10 Mayıs’a kadar sürecek itiraz sürecinin ardından kademeli olarak mağazalara yerleştirilmesi planlanıyor. Edeka’nın portföyünde yer alan “Gut & Günstig”, “Edeka Genussmomente”, “Edeka Bio” ve “Elkes” markaları da bu değişimden etkilenecek.

ARTI49

HABERE YORUM KAT