Dünyada 2400 tanesi analiz edildi: İşte en iyi 3 Alman hastanesi

Dünyada 2400 tanesi analiz edildi: İşte en iyi 3 Alman hastanesi

Almanya'daki 200'den fazla klinik büyük bir sıralamada değerlendirildi. Tıbbi bakımın yanı sıra hijyen ve hasta güvenliğine de odaklanıldı. Almanya'nın en iyi hastanesi Berlin'de bulunuyor...

İyi doktorlar, temiz odalar, güler yüzlü bakım personeli. Bir insanın hastanede iyi bakıldığını hissetmesi psikolojik olarak bile çok önemlidir. Özellikle de uzun süreli bir kalış söz konusuysa, hastane dikkatli seçilmelidir.

Bu seçimi kolaylaştırmak için ABD'li portal "Newsweek", "Statista" ile işbirliği içinde dünyanın en iyi hastanelerinin yıllık sıralamasını yayınladı.

85 BİN GÖRÜŞME

200'den fazlası Almanya'dan olmak üzere 30 ülkeden 2.400 hastanenin verileri analiz edildi. Bu analiz, hasta anketlerine ve sağlık personeliyle yapılan yaklaşık 85.000 görüşmeye dayanıyor.

Sıralama için aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli faktörler değerlendirildi:

- Genel memnuni̇yet
- Hijyen
- Hasta ve doktor arasındaki ilişki

Daha sonra tüm faktörlerden bir puan olarak hesaplandı ve hastane yüzde 100'e ne kadar yakınsa o kadar iyi sonucu çıktı.

ALMANYA'DAKİ EN İYİ 10 HASTANE

Almanya'nın en iyi hastanesi Berlin'de bulunuyor: Charité Hastanesi. Yüzde 93,27'lik puanıyla dünya genelinde de altıncı sırada yer alan hastane, ilk 10'a giren tek Alman hastanesi oldu.

Almanya'nın ikinci sıradaki hastanesi Heidelberg Üniversite Hastanesi ise uluslararası karşılaştırmada 15. sırada yer aldı.

Üçüncü sırada yer alan Münih Ludwig Maximilian Üniversite Hastanesi ise küresel sıralamada 26. sırada yer alıyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
2 Yorum