Dünyaca ünlü piyaniste MHP'den tehdit gelmişti, Fazıl Say'dan çok konuşulacak cevap

Dünyaca ünlü piyaniste MHP'den tehdit gelmişti, Fazıl Say'dan çok konuşulacak cevap

İstanbul'da pazartesi günü yoğun kar yağışı sırasında Ekrem İmamoğlu'nun bir balık restoranında yemek yemesi, tartışmalara sebep olmuştu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu eleştirilere, "3 yıldır süren İstanbul’u kaybetme hazımsızlığı öyle bir noktaya geldi ki, 19 saat boyunca sahadan ve AKOM’dan karla mücadeleyi yönetirken, 1 saatlik yemek molam bile konuşulur oldu" yanıtını vermişti.

Sanatçı Fazıl Say ise sosyal medya hesabından İmaoğlu ile birlikte çekildiği bir fotoğrafı paylaşarak, esprili bir dille "Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun dün gece bir restoranda görüldüğü yanlış haberdir. İşin gerçeği şudur; bu 4 kişi dün bütün gece diskoda çılgınlar gibi dans etmiş ve içmiş eğlenmiştir. Fotoğrafı çeken kişi de Devlet Bahçeli’dir! Salvador Dali’nin de selamları var!" ifadelerini kullandı.

1-002.jpg
Fazıl Say'ın bu paylaşımı üzerine MHP’nin Medya, Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, tehdit ve hakaret dolu bir üslupla şu açıklamayı yaptı:

"1-İcra ettiği sanatıyla meşgul olmasının kendisi ve camiası açısından daha faydalı olacak bir piyanistin, komiklikten öte lüzumsuz ve hadsiz beyanlarla siyasi yorumlarda bulunmaya kalkması Mesnevi’de hikayesi anlatılan tezeğe saplanmış, kuyruğu kalkık fareyi akıllara getiriyor.

2-Böyle olunca bu piyanistin, piyonist bir edayla Sayın Genel Başkanımıza dil uzatmaya yeltenmesi yerli yersiz öten horozları susturmak için bir parça yağ ile olan imtihanlarına varan akıbetlerini de hatırlatıyor.

3-Fazıl Say, bu yüzden sen sen ol, nasıl öteceğini iyi bil! Yoksa Maazallah sesim çıksın diye uğraşırken, o sesin başkaca ayıplarını ortaya dökmesin. Sanatçısın, sanatınla kal…"

 
FAZIL Say'dan yanıt: Çok yaralı çizgiden geçmek durumundayız

MHP'den gelen bu yanıt üzerine, Fazıl Say sosyal medya hesabından bu sabah şu açıklamayı yaptı:

"Güzel günler göreceğiz, cennet ülkemizi insanların mutlu yaşadığı, gençlerin umutlarının olduğu, bir hale getireceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bunun uğruna da, bu çok ince ve çok yaralı çizgiden geçmek durumundayız, düşe kalka da olsa. Unutmayalım; Birlikten güç doğar."


GENCO ERKAL’DAN FAZIL SAY’A DESTEK

Genco Erkal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'yla ilgili paylaşımının ardından piyanist Fazıl Say'ın tehdit edilmesi ve hakarete maruz kalmasına tepki gösterdi.

Erkal Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Utanmaz troller ordusu, iğrenç yaratıklar, Fazıl Say’ın kesip attığı tırnağı olamazsınız. Hadi başka kapıya." ifadesini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum