Dünyaca ünlü bilgisayar üreticisi yangın çıkma tehlikesi nedeniyle geri çağırma başlattı

Dünyaca ünlü bilgisayar üreticisi yangın çıkma tehlikesi nedeniyle geri çağırma başlattı

Lenovo'nun USB-C güç bankalarında tespit edilen yangın tehlikesi, şirketin geniş kapsamlı bir geri çağırma başlatmasına neden oldu.

Dünya genelinde Lenovo tarafından üretilen bazı USB-C dizüstü bilgisayar güç bankalarında yangın tehlikesi tespit edildi. ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu (CPSC) bir geri çağırma duyurusu yaptı. Lenovo'nun yayınladığı bilgilere göre, söz konusu güç bankalarındaki vidaların sınırlı sayıda cihazda gevşeyebileceği ve bu durumun kısa devreye ve lityum-iyon pilin aşırı ısınmasına neden olabileceği belirlendi.

YANGIN TEHLİKESİ VAR

CPSC'nin web sitesinde yer alan bilgilere göre, bu durumun bir olayda maddi hasara yol açtığı ve güç bankasının içindeki aşırı ısınmanın yangına neden olduğu rapor edildi. Lenovo, özellikle yüksek derecede yanıcı maddelerin bulunduğu ortamlarda bu güç bankalarının kullanılmasının tehlikeli olabileceği konusunda uyardı.

Lenovo'nun geri çağırdığı etkilenen ürün, şu özelliklere sahip:

Ürün: Lenovo USB-C Dizüstü Bilgisayar Güç Bankası

Parça Numarası: 40ALLG2WW

Lenovo, bu güç bankalarının Ocak 2022'den önce ve Haziran 2022'den sonra üretilenlerin dışında kalan modelleri etkilemediğini belirtti. Etkilenen müşterilere, güç bankalarını derhal kullanmayı durdurmaları ve cihazın diğer elektronik cihazlarla bağlantısını kesmeleri konusunda uyarıda bulunuldu. Güvenlik önlemlerini ihmal etmemek adına kullanıcıların, ürünlerinin seri numaralarını kontrol etmeleri önem taşıyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT