Dudak uçuklatan fiyat: Almanya'nın en pahalı villası satışa çıkarıldı

Dudak uçuklatan fiyat: Almanya'nın en pahalı villası satışa çıkarıldı

Almanya'daki 180 yıldan daha eski olan villa rekor fiyata satışa sunuldu.

Almanya'nın Baltık Denizi kıyısındaki Bad Doberan'a bağlı Heiligendamm kasabasında yer alan ve 180 yaşını aşan tarihi Alexandrinen Villası rekor derecesindeki satış fiyatıyla dikkat çekti.

VİLLANIN TARİHİ

Tarihi villa milyon Euro'ya alıcı bulmak için piyasaya sürüldü. Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Rostock bölgesindeki bu görkemli mülk, 4.500 metrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulu ve 1.484 metrekarelik bir yaşam alanına sahip. 18 odasıyla dikkat çeken Alexandrinen 1841 yılında Mecklenburg-Schwerin Büyük Dükü Paul Friedrich'in emriyle inşası gerçekleşti ve Prusyalı Alexandrine'e ithaf edildi.

BUGÜNE KADAR O FİYATA SATILAN OLMADI

Emlakçılar, villanın "sınırsız deniz manzarası" ve "romantik bir park" içinde yer aldığına vurgu yaparak, tarihi zenginlik ve doğal güzellikleriyle potansiyel alıcılara çekici bir yaşam vaat etti.

Ancak, Bad Doberan Belediye Başkanı Jochen Arenz'in, villa sahiplerine yönelik eleştirileri dikkat çekti. Arenz, ailenin 30 yıl boyunca araziyi geliştirmemesini eleştirilirken emlak piyasasının zor bir döneminde satışa çıkarılmasının şaşırtıcı bulundu.

Alexandrinen'ın verilen fiyata alıcısı çıkarsa Almanya'da satılan en pahalı villa olacak.

Fotoğraf: J.-H. Janßen, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

ARTI49

HABERE YORUM KAT