'Dokunulmayacak 400 kişi' listesi, Kılıçdaroğlu'nu öfkelendirdi

'Dokunulmayacak 400 kişi' listesi, Kılıçdaroğlu'nu öfkelendirdi

Gazeteci Ayşe Yıldırım'ın haberine göre CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na verilen 400 kişilik dokunulmayacak kişi listesi kriz yarattı.

Kısa Dalga yazarı Ayşe Yıldırım'ın aktardığına göre kulislerde, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ipleri kopardığı son 'Millet İttifakı toplantısı' öncesi CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na 400 kişilik bir 'dokunulmayacaklar' listesi verildiği konuşuluyor.

"Seçilmesi halinde dokunulmayacaklarına dair güvence istenilen bir liste. İçinde kimlerin olduğunu tahmin edersiniz" diyen Yıldırım, şöyle devam etti:

"İşte bu liste ve talep Kılıçdaroğlu'nu çok öfkelendirmiş."

İktidar değişse de “müesses nizam“ değişmesin isteyenlere karşı ne diyordu Kılıçdaroğlu:

“Görüşme talebi ile geldiklerinde bu görüşmeyi kabul edersem bu kirli düzenin hedefi olmayacağımı da gayet iyi biliyordum. Halkımın şunu çok iyi bilmesi ve beni çok iyi anlaması gerekiyor. Bu çetelerin bir kısmı bu saray iktidarından yani Erdoğan’dan önce de vardı, o zaman da devlet içindeydiler. Her gelen iktidar ile hizalanmış bunlar. Her gelene yedirmişler derine de, mafyaya da yedirmişler. Öyle ya Hazine’yi kolay kolay soydurmazlar adama. Bunlar nasıl insan satın alınacağı konusunda da uzmanlaşmış durumdalar. Bunlarla görüştüğüm an bu çarkın parçası olacaktım. İktidarın ismi değişecekti ama halkın sefaleti aynen devam edecekti. Bir Erdoğan gidecekti ama yerine yeni Erdoğan gelecekti. Halkımız da sefalet içinde kalacaktı.“

Yani mesele göründüğünden en az 418 milyar dolar daha “derin“.

Yazının tamamı için tıklayın

 

HABERE YORUM KAT