Diyarbakırlı dolandırıcı, Alman sınır polisine yakalandı

Diyarbakırlı dolandırıcı, Alman sınır polisine yakalandı

Almanya'dan Diyarbakır'a uçuş hazırlığındaki adam, hakkında "dolandırıcılık" suçundan yakalama kararı olduğu anlaşılınca sınır polisi tarafından durduruldu.

Almanya'da, "dolandırıcılık" suçundan hakkında tutuklama kararı çıkarılan bir adam, Diyarbakır'a uçma hazırlığındayken sınır polisi tarafından yakalandı.

51 yaşındaki adam, Türkiye'nin Diyarbakır şehrine uçak bileti almıştı. Havaalanında sınır polisi tarafından yapılan kontrollere kadar her şey normal seyrinde ilerliyordu. Burada kontrole takılan adamın, Potsdam Savcılığı tarafından arandığı anlaşıldı.

İddiaya göre adam, 2021 yılında "dolandırıcılık" suçundan bin Euro'nun üzerinde cezaya mahkum edilmiş, ayrıca bu yolla kazandığı paraların da tahsili için, hakkında 18 bin Euro'luk bir dava daha açılmıştı.

Adamı sınır kontrolleri sırasında yakalayan polis memurları, 3 bin 834 Euro tutarında bir para alarak yolculuğuna devam etmesine izin verdi.

Diyarbakır'a giden adam hakkında ayrıca Hannover Savcılığı tarafından da aynı suçlamayla arama kararı çıkarıldığı anlaşıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT