Deutsche Bahn'dan yeni tarife değişikliği

Deutsche Bahn'dan yeni tarife değişikliği

Bu Pazar günü yapılan tarife değişikliğiyle Deutsche Bahn (DB), kuzey Almanya'daki rotalarda uzun mesafeli taşımacılık tekliflerini iyileştiriyor.

Deutsche Bahn uzun mesafeli taşımacılıkta yeniliğe gidiyor. Uzun mesafe trenleri, Hannover üzerinden Berlin ile Amsterdam arasındaki ve güneyden sahile doğru olan güzergahlarda daha sık çalışacak. Hamburg ile Danimarka'nın başkenti Kopenhag arasındaki trafik de genişletiliyor.

Aşağı Saksonya biletiyle seyahat eden yerel ulaşım müşterileri için de önemli bir değişiklik var: Bilet, 10 Aralık'tan itibaren Aşağı Saksonya, Bremen ve Hamburg'daki yerel tren, otobüs, tramvay ve metrolarda ertesi sabah saat 3'e kadar tüm gün geçerli olacak.

GÜZERGAHLARDA DEĞİŞİKLİK

Uzun mesafe ulaşımda bazı güzergahlarda değişiklik var. Deutsche Bahn'a göre Hannover ve Osnabrück üzerinden Berlin-Amsterdam arasındaki şehirlerarası trenlerle seyahat eden yolcular zamandan tasarruf edecek. Artık Bad Bentheim sınırında lokomotif değiştirmeye gerek olmayacağından yolculuk süresinin tüm rota boyunca 30 dakika kısaltılması gerekiyor. Bunun yerine çoklu sistem lokomotifleri kullanılıyor. Hannover-Amsterdam arasındaki bölümde yolculuk süresi 15 dakika kısalıyor.

Kıyılara erişim de iyileştiriliyor. Deutsche Bahn'a göre, Mart 2024'ten itibaren tüm yıl boyunca her gün Stuttgart veya Frankfurt/Main'den Hannover üzerinden Kuzey Frizya'ya ve Westerland/Sylt'e, yine ters yönde bir Şehirlerarası sefer gerçekleştirilecek.

Ancak Aralık ayındaki tarife değişikliği yüksek fiyatları da beraberinde getiriyor. Örneğin esnek biletler artık ortalama yüzde 4,9 daha pahalı.

Demiryolu ağının yenilenmesi nedeniyle, 2024 yılında birçok trenin dolambaçlı yoldan gitmesi ve daha uzun yolculuk yapması bekleniyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT