Deliye dönen Alman terör estirdi, hala yakalanamadı

Deliye dönen Alman terör estirdi, hala yakalanamadı

Almanya'da sinir krizi geçirdiği tahmin edilen bir adam, Baden-Württemberg eyaletinde terör estirdi. Polis çalıntı bir araçla bölgeden kaçmayı başaran saldırganın peşinde.

Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinde sinema filmlerine taş çıkaracak bir olay meydana geldi. İddiaya göre birkaç kişiye saldıran ve çalıntı arabayla kaçan saldırgan, polis tarafından hava destekli operasyonla yakalanmaya çalışılıyor.

Graben-Neudorf'ta sinir krizi geçirdiği tahmin edilen bir adam bir tren görevlisine saldırdı. Çevredeki birkaç kadına da saldırmasının ardından civardaki bir süpermarket şubesine giren adam, son olarak bir araba çaldı. Saldırgan, çaldığı arabayla kaçmayı başardı.

TEHDİT ETTİ, ARABASININ ANAHTARLARINI ALDI

Polisin aktardığına göre, ilk saldırı Salı günü öğleden sonra bir tramvayda gerçekleşti. Saldırgan, tren görevlisine saldırarak gasp etti. 57 yaşındaki kadın yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Graben-Neudorf durağındaki platformda, adamın daha sonra iki kadına daha saldırdığı ve birini yakalayıp sarstığı bildirildi.

Deliye dönen adamın, kısa bir süre sonra bir süpermarkete girdiği ve burada bir çalışana bağırdığı, bir tezgahtara bir tabak kek fırlattığı ve bir müşterinin kalçasına yumruk attığı iddia edildi. Daha sonra süpermarketin otoparkında 23 yaşındaki bir adamı kırık bir cam şişeyle tehdit edip, arabasının anahtarlarını aldı ve çalıntı arabayla uzaklaştı. Polise göre 23 yaşındaki araba sahibi hafif yaralandı.

Saldırgan, çalıntı araç ile Karlsruhe istikametinde kaçarken birkaç kazaya sebebiyet verdi.

Polis saldırganı arıyor ve olayın arka planını soruşturuyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT