• BIST 99.835
 • Altın 243,334
 • Dolar 5,7445
 • Euro 6,4830
 • Berlin 5 °C
 • Frankfurt 3 °C
 • Paris 7 °C
 • Ankara 2 °C
 • İstanbul 7 °C
 • İzmir 9 °C
 • Stockholm 5 °C

Cumhurbaşkanı Erdoğan mezun olduğu ilkokulda

Cumhurbaşkanı Erdoğan mezun olduğu ilkokulda
Özgür ALTUNCU-Uğur CAN/İSTANBUL, (DHA) CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, mezun olduğu Kasımpaşa Piyalepaşa İlkokulu'nu ziyaret ederek yeni eğitim ve...

Özgür ALTUNCU-Uğur CAN/İSTANBUL, (DHA) CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, mezun olduğu Kasımpaşa Piyalepaşa İlkokulu'nu ziyaret ederek yeni eğitim ve öğretim yılı açılış törenine katıldı.

"BURADAN KAPTANPAŞA'DAKİ EVİMİZE YAYA GİDER GELİRDİK"
Açılış öncesi bir konuşma yapan Erdoğan, "Doğup büyüdüğüm bu topraklarda ve ilkokul eğitim öğretimimi görmüş olduğum, birinci sınıfın bir bölümünü Kadımehmet’te okudum, ondan sonraki kısmı ilkokul olarak Piyalepaşa İlkokulu'nda tamamladım. Tabi buradan Kaptanpaşa’daki evimize yaya gider gelirdik. Şimdi ki şartlar maalesef yoktu. Ve hamdolsun bu güzel mekanda, biz ilkokul eğitimimizi aldık ve buradan mezun olduktan sonra da İstanbul imam hatip okuluna geçtik. O zaman da İstanbul'da bir tane imam hatip vardı. Ama imam hatip mezunlarını üniversiteye almıyorlardı. Aynı dersleri okuduğumuz halde, bize dediler ki gideceksin imtihana gireceksin. Bu sefer de lise fark adı altında, okuduğumuz derslere tekrar imtihan olduk. Eyüp Lisesi'nden ikinci diploma alarak iktisat ticari bilimlere geçtik" dedi.


"İNANÇ, AZİM ÇOK ÖNEMLİ."
Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: Tabi bütün bu engeller aynı şekilde biliyorsunuz devam etti. Fakat azmederseniz azmin önünde dağlar bile dayanmaz. İnanç, azim çok önemli. İman öyle bir cevherdir ki biliyorsunuz dağları aştırır. Ve biz bu gayretle bu azimle hamdolsun bu makamlara geldik. Önce İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı olduk. Daha sonra Başbakan olduk. Daha sonra Cumhurbaşkanı olduk. Ama bütün irade sizin. Siz oralara bizi getirdiniz. Çünkü biz milli iradeye inanmıştık. Ve milli irade sizdiniz. Siz de bunun gereğini yaptınız. İşte Kasımpaşa’dan bir çocuk çıktı, milli irade aldı onu ta Cumhurbaşkanlığı makamına taşıdı. Biz bir şeye inanacağız. Biz önce hakka kul olduk, ondan sonra da halka teslim olduk. Bu yola böyle çıktık. Ve hamdolsun, şu anda Piyalepaşa ilkokulu bakınız 950 öğrencisiyle yola devam ediyor. Ama ben şimdi Piyalepaşa ilkokulundaki yavrularımıza sınıfları gezerken de söyleyeceğim. Bir şey tavsiye ediyorum. Azmedeceksiniz, inanacaksınız ve yarınların Türkiye'sinde inşallah sizler önemli görevlere geleceksiniz. Ve yılmayacaksınız, usanmayacaksınız."

"BİZ BUGÜNE KADAR ASLA AYRIM YAPMADIK"
Erdoğan, "Şimdi ben, Kadımehmetli, Yeniçeşmeli tüm kardeşlerime diyorum ki biz sizi Allah için seviyoruz. Biz bugüne kadar asla ayrım yapmadık. Benim oturduğum ev, şimdi herkesin küçümsediği mesele var ya, ben Kaptanpaşa’da doğdum büyüdüm. Orada roman kardeşlerimle beraber yetiştim. Onlarla beraber aynı sınıfta okuduk buralarda. Bizde ayrım mayrım olmadı. Biz birbirimizi sevdik.
Ama bugün bakıyorsunuz Avrupa’nın bir çok ülkelerinde romanları kovuyorlar. Biz 2 milyon mülteciyi kabul ederken, onlar kabul etmiyor. Bizde 2 milyon, onlarda 200 bin. Niye? Biz insana insan olduğu için değer verdik. Bu Türktür, bu Kürttür, bu Laz'dır bu Roman'dır bu Boşnak'tır demedik. Bizi yaratan Allah onları da yarattığı için sevdik. Biz ayrım yapamayız, yaptığımız anda biteriz.
Birbirimizi Allah için sevelim. Makam mevki para pul bunun için değil. ben doğrusu bugün önce eğitim öğretim yılını Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Okulu'nun açılışını yapıp gecikmeli olarak buraya ulaştık. Kusura bakmayın. 2015-2016 eğitim öğretim yılının başarılarla geçmesini diliyor öğrencilerin gözlerinden öpüyorum. Öğretmenlerime başarılar diliyorum. Velillere aman evlatlarınıza sahip çıkın diyorum" şeklinde konuştu.

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05