Çözülemeyen cinayet ve iki "intihar" bir firar! "Rabia Naz'a ne oldu?"

Çözülemeyen cinayet ve iki "intihar" bir firar! "Rabia Naz'a ne oldu?"

Rabia Naz soruşturmasının sık sık ifade değiştiren tanıklarından Mürsel Küçükal'ın babası Salim Küçükal intihar etti.

Rabia Naz soruşturmasının 5 kez ifade değiştiren tanığı Mürsel Küçükal'ın babası Salim Küçükal piyade tüfeğiyle kendini vurarak "intihar etti". Daha önce de o dönem Eynesil Kaymakamı olan Yılmaz Kurt otomobilinde ölü bulunmuştu. Rabia Naz olayını aydınlatan gazeteci Metin Cihan da aldığı ölüm tehditleri nedeniyle yurt dışına çıkmak zorunda kalmıştı... 

Giresun'un Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018 günü evinin önünde şüpheli bir şekilde ağır yaralı halde bulunan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Rabia Naz Vatan'ın soruşturmasında tanık olarak dinlenen Mürsel Küçükal'ın babası Salim Küçükal'ın evinde tüfekle kendini vurarak intihar ettiği belirtildi.

Küçükal'ın ilk incelemede piyade tüfeğiyle kendini kalbinden vurduğu belirtildi. Kullanılan silahla gerçekleştiği iddia edilen ise olayı "şüpheli" hale getiriyor. 

Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan, Twitter'dan intihar haberini şöyle duyurdu: "Şimdi aldığım haber. 5 kez ifade değiştiren Mürsel Küçükal'ın Babası Salim Küçakal tüfekle evinde kendini vurarak İntihar etmiş. "

Rabia Naz Vatan'ın babası Şaban Vatan'dan şikayetçi olan Mürsel Küçükal, ifadesinde, Şaban Vatan'ın kendisine "Haluk Levent arkamızda. Koskoca Haluk Levent arkamızda, Meclis üyeleri de arkamda kuvvetli... Paradan sıkıntı olmaz" dediğini ileri sürmüştü.

Dönemin kaymakamı Kurt arabasında ölü bulunmuştu. Resmi açıklamalara göre ise Kurt intihar etti. Ancak Kurt'un yakınları durumu şüpheli görüyor. Haber merkezimize ulaşan bilgiler de Kaymakam Kurt'un ölümü hakkında birden fazla soru işaretinin oluşmasına neden oluyor.

Artı49'un edindiği bilgilere göre Şaban Vatan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında yakın zamanda bir görüşme gerçekleşti. Bu görüşmede Vatan Bakan Soylu'ya kaymakam Kurt'un ölümü hakkındaki şüphelerini dile getirdi. Soylu da takipçisi olacağını belirtti. 

Öte yandan yarın Giresun Atatürk Meydanı'nda bir araya gelecek olan kadınlar "Rabia Naz'a ne oldu?" diyecek. Basın açıklamasına Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan'ın da katılacağı belirtiliyor. 

Artı49 Haber Merkezi

Not: Soruşturmanın sağlıklı ilerlemesi açısında elimizdeki verileri şu an yayınlamıyoruz

HABERE YORUM KAT