'Çok demir kullandı' diye kızdığı ustasını arıyor! "Ona bir özür borcum var"

'Çok demir kullandı' diye kızdığı ustasını arıyor! "Ona bir özür borcum var"

Kahramanmaraş'ta depremlerden hasarsız kurtulan emekli imam, evinin yapımında çok demir kullandı diye kızdığı ustasını arıyor.

Kahramanmaraş'ta depremleri hasarsız atlatan evlerde tedirginlik sürüyor. Depremden hasarsız kurtulan bir Kahramanmaraş sakini, inşaat sırasında 'çok demir kullandı' diye kızdığı ve "Beni iflas ettireceksin, bu kadar demir döşenir mi?’"diyerek tepki gösterdiği kalıp ustasının peşine düştü.

Milliyet'ten Namık Durukan ve Seçkin Şenvardar'ın haberine göre, Egemenlik Mahallesi 21. sokaktaki 16 numaralı üç katlı evinin iki depremden de hasarsız çıktığını Milliyet’e anlatan emekli imam Mehmet Bayana, şöyle konuştu:

"BENİ İFLAS ETTİRECEKSİN DEDİM"

“Binayı inşa ederken çimentosunu, demirini kendim aldım. Bir gün geldim baktım ustalar tabana çok sık demir döşüyorlar, kalıpçıya ‘Beni iflas ettireceksin, bu kadar demir döşenir mi?’ diyerek söylendim. O da bana ‘Mühendis ne verdiyse ben o demiri atıyorum’ dedi. Mühendis ise ‘Belki ileride bir kat daha çıkarsın’ demişti. Sonra mühendisin dediği gibi ben bir kat daha çıkıp binayı üç katlı yaptım. O zaman kalıpçı bana ‘Mehmet amca burada 9 şiddetinde bir deprem dahi olsa bu bina yıkılmaz, yan yatar’ demişti. 19 ton 750 kilo demir kullandım bu binaya. Şimdi diyorum ki iyi ki de işi sağlama alıp bu şekilde yaptırmışım.”

Binanın yapım aşamasında tartıştığı inşaat işçileri ve mühendisten özür dilemek istediğini söyleyen Bayana, “Binanın yapım aşamasında ‘Beni iflas ettireceksin’ dediğim kalıpçının ne kadar haklı olduğunu şimdi daha iyi anladım. Ona bir özür borcum var, görürsem özür dileyeceğim.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT