CHP binalarındaki “128 milyar dolar nerede?” pankartları polis eşliğinde toplatıldı

CHP binalarındaki “128 milyar dolar nerede?” pankartları polis eşliğinde toplatıldı

Cumhuriyet Halk Partisinin (CHP) İstanbul’daki ilçe örgütlerinin binalarına astığı “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartlar “Savcılık emri olduğu” gerekçesiyle polis eşliğinde toplatıldı.

 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartlar toplatılmadan önce Twitter’da yaptığı açıklamada “Kolluk kuvvetleri tarafından, savcının anayasaya ve yasalara aykırı bir şekilde yazılı talimat verdiği söyleniyor. Doğruysa eğer yasaya değil saraya göre talimat yazan savcı hakkında her her türlü yasal haklarımızı kullanacağız. Cumhuriyetin savcısı cumhurun yanında olur” ifadelerini kullandı.

CHP ilçe binalarındaki pankartların polis eşliğinde toplatılmaya başlanmasından sonra ise Kaftancıoğlu, “Kolluk görevlisi arkadaşlar; ‘biz pankartı indirelim sonra yazılı talimatı getireceğiz.’ cümlesinin hiçbir yasal karşılığı olmadığını biz biliyoruz tahmin ediyorum sizler de biliyorsunuzdur! Bir karar tebliğ etmeden, karara uygun el koyma tutanağı düzenlemeden vinçle ilçe başkanlıklarımızdan pankartın sökülmesi durumunda olayı gerçekleştirenler hakkında anında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız bilginize. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim ama memleketim adına üzüldüm:( Beşiktaş’ta avukat ilçe başkanımıza 2 satır el yazısı gösterip okumasına bile fırsat vermeden çekerek bu savcılık talimatı demişler. Savcılık talimatıysa niye göstermiyorsun değilse bu cesareti kimden alıyorsun?” ifadelerini kullandı.

CHP “128 MİLYAR DOLAR NEREDE?” PAYLAŞIMI YAPTI, KAFTANCIOĞLU MEYDAN OKUDU
Yaşananların ardından CHP’nin resmi Twitter hesabından “128 milyar dolar nerede?” yazılı bir görsel paylaşıldı.

Canan Kaftancıoğlu ise CHP’nin nu paylaşımını alıntılayarak “Bu geceden söyleyeyim her gün 39 ilçemize pankartlarımızı tekrar tekrar asacağız.. Sizler de vatandaşın parasıyla kiraladığınız 39 vinci, kolluk kuvvetlerinizi ve alamadığınız kararlarınızı bugünden hazır tutun. Görelim bakalım siz mi yaman yoksa halk mı, halkın partisi mi?” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT