CHP Almanya 1. Olağan Kongre'sini gerçekleştiriyor

CHP Almanya 1. Olağan Kongre'sini gerçekleştiriyor

CHP'nin Almanya Birlikleri Federasyonu yönetimi, yaklaşık bir yıl önce CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilmişti.

CHP'nin Almanya Birlikleri Federasyonu, Almanya'nın önemli kentlerinden biri olan Köln'de 1. Olağan Kongre'yi düzenleyecek ve yeni yönetimini belirleyecek.

Bugün Köln'de gerçekleştirilecek kongreye, Almanya'da bulunan ve faaliyet gösteren 16 birlik ve 4 temsilcilik katılacak. Bu birlikler ve temsilcilikler, önümüzdeki 2 yıl boyunca CHP Almanya Birlikleri Federasyonu'nu yönetecek yönetim kurulu ve organlarını seçecek.

CHP Yurt Dışı Örgütlerden Sorumlu Parti Meclisi Üyesi Mehmet Tüm de kongre için Almanya’da bulunuyor. CHP’li Mehmet Tüm “Partimizin yerel seçimlerdeki başarısı sokağa yansıdı, meydanlara yansıdı, iş yerlerine, fabrikalara yansıdı. Durmadı, yurt dışına da taştı. Burada, memleketlerinden uzakta yaşayan yurttaşlarımız, yıllardır gönülleri Cumhuriyet Halk Partisi’yle birlikte atan yurttaşlarımız, 1 Nisan sabahı memleketten gördükleri umut ve heyecanla ‘ne yapabiliriz’ sorusuyla karşımıza çıktılar” dedi.

Mehmet Tüm açıklamalarını şu sözler ile sürdürdü:

"Yerel seçimlerde edinilen başarı gibi yurt dışında esen bu olumlu havanın da kaynağı, elbette yıllardır istikrarlı ve inatçı bir şekilde sürdürülen mücadeledir.Şimdi bu enerjiyi, bu inadı örgütlemenin zamanı. Yıllarca inatla inandığı değerlerden geri durmayan, memleketinden uzakta kalbi memleketinin geleceği için atan milyonlarca yurttaşımızı yurt dışındaki CHP birlikleri aracılığıyla ana vatana daha güçlü bağlarla bağlama zamanı.

Genel Başkanımız Özgür Özel’in dediği gibi inanç ve kararlılıkla baba ocağının bacasını tüttürenler… Almanya’da, Fransa’da, İsviçre’de, Belçika’da ve daha birçok ülkede aynı inanç ve kararlılıkla baba ocağının bacasını tüttüren binlerce yol arkadaşımız var. Hepsinin verdiği mücadele çok kıymetli, işte bu kıymeti aynı yola yönlendirmenin bir izdüşümüdür Almanya Birlikleri Federasyonu"

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum