• BIST 84.596
 • Altın 252,656
 • Dolar 6,0970
 • Euro 6,8177
 • Berlin 11 °C
 • Frankfurt 11 °C
 • Paris 16 °C
 • Ankara 15 °C
 • İstanbul 16 °C
 • İzmir 18 °C
 • Stockholm 9 °C

Celal Adan, "Cumhurbaşkanı'nın miting yapması paniğe işarettir

Celal Adan, "Cumhurbaşkanı'nın miting yapması paniğe işarettir
Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL,(DHA) Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, İstanbul 2’inci Bölge Milletvekili adayları ile PERPA...

Mustafa ÖZDABAK/İSTANBUL,(DHA) Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, İstanbul 2’inci Bölge Milletvekili adayları ile PERPA Ticaret Merkezi’nde esnafı ziyaret etti. PERPA Ticaret Merkezi girişinde Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yümlü tarafından karşılanan Celal Adan’a davul zurna ve halk oyunları ekibi bir gösteri sundu.
"MHP HER ZAMAN MİLLETİMİZİN MENFAATİNİ ÖN PLANDA TUTAR”
Esnaflarla bir araya gelen Celal Adan, gazetecilerin gündemle ilgili sorularını yanıtladı. Celal Adan’a CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in  bir gazeteye verdiği röportajda Türkiye’nin 1-2 güne kadar Suriye’ye gireceği şeklindeki açıklamalarına “Gürsel beyin yaptığı açıklamayla ilgili elimizde, herhangi bir bilgi yok. Şu anda Türkiye 7 Haziran seçimlerine demokrasiye, hukuka bağlı olarak girmesi konusunda MHP, bütün gayreti ile mücadele etmektedir. MHP her zaman milli konulara duyarlı bir siyasi partidir. MHP Türk milletinin menfaatine olan her konuda herkesten önce yerini alan bir siyasi geleneğe sahiptir. Suriye konusunda bir tehdit var diye getirdikleri tezkereye biz destek verdik. Bunu AKP için değil, Türkiye’ye karşı yapılacak herhangi bir saldırıya karşı biz milli düşünceye sahip Türk milliyetçisi bir siyasi parti olarak her zaman milletimizin menfaatini önde tutarız” dedi.
"EĞER CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN ONURLUYSA MHP’DEN 1 MİLYON KEZ ÖZÜR DİLER”
MHP İstanbul 2’incİ bölge milletvekili adayı Celal Adan, “Bugün Türk siyasetini takip ettiğimiz zaman, anayasal suç işleyen bir Cumhurbaşkanı sokağa çıkmış, devletin imkanlarıyla oy toplamaya çalışmaktadır. Cumhuriyet tarihinin en büyük yalanlarını söyleyerek oy toplamaktadır. 2013 Nevruz bayramında Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde bir vilayetimizde, açıkça söylüyorum Diyarbakır’da PKK’nın paçavraları altında eşkıya başının mesajını okutan iktidar, bugün eşkıya ile görüşmenin, teröristlerle görüşmenin sakıncalı olduğunu ifade etmektedir. Dün bu suçu işlemiş insanların bugün oy uğruna yapmış oldukları söylemler kendilerinin ne kadar zavallı olduğunu ortaya koymaktadır. O gün teröristlerle görüşülmemesi noktasında iradesini ortaya koyan MHP’yi sanık sandalyesine oturtanlar, bugün MHP’nin o gün söyledikleri ile kamuoyunu kandırmaya çalışmaktadırlar. Eğer cumhurbaşkanı onurluysa, başbakan onurluysa MHP’den bir milyon sefer özür dilemek mecburiyetindedirler”
“8 HAZİRAN’ DA TÜRKİYE BUGÜNDEN ON KAT DAHA GÜÇLÜ UYANACAKTIR”
Celal Adan, “Türkiye güçlüdür, büyüktür. 8 Haziran’da Türkiye bugünkü Türkiye’den 10 kat daha güçlü uyanacaktır. AKP’siz Recep Tayyip Erdoğan’sız Türkiye güçlü Türkiye’dir. Bugün esnafımızı gezmiş bulunuyoruz. Cumhuriyet tarihinin en büyük hırsızlığı 17-25 Aralık tarihinde tahakkuk etmiştir. 17-25 Aralık’tan bugüne küçük ve orta boy işletmelerin, organize sanayi bölgelerinin meselesi gündemden çıkmıştır. Türkiye’nin tek gündemi vardır. 17-25 Aralık’ta suç hırsızlık sebebiyle yakalanmış olan iktidarın,’Bu suçumu nasıl aklarım. Nasıl sanık sandalyesine oturmam’ diye Türkiye’nin bütün kurumlarını değiştirerek, dönüştürerek bir mücadele verdiklerini görüyoruz.
Bu seçim Türkiye’yi bölmek ve ortasındaki iradeyle birlikten yana olanların seçimidir. Hırsızlar ile dürüst insanların seçimidir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidar dönemi hırsızlığın, arsızlığın ve bölücülüğe boyun eğmenin dönemidir. Milletimizin her kesimi ile kucaklaşarak önümüzdeki 7 Haziran seçimlerinin demokrasiye, hukuka aykırı her şeyle mücadele etmeye devam ediyoruz” dedi.
“CUMHURBAŞKANININ MİTİNG YAPMASI PANİĞE İŞARETTİR”
Bir habercinin, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz” sorusuna Celal Adan, “Cumhurbaşkanının miting yapması bir paniği işaret etmektedir. AKP, 7 Haziran seçimlerinde yıkılacaktır. Türk milleti 4 bakanı hırsızlıktan alaşağı edilmiş bir siyasi iktidarı tekrar iktidara getirmeyecektir. Recep Tayyip Erdoğan’dan talimat aldığını söyleyen 4 hırsızlık zanlısı bakanları, Recep Tayyip Erdoğan’ın yüreği yetiyorsa onları yanına alıp, halkın önüne çıkmalıdır. Türk devletinin imkanlarını kullanarak yalan söyleyerek Türkiye’de görülmemiş bir siyasi mücadeleye öncülük yapmaktadır. Panik içerisindedir. Yargılanmaktan korkan, panik içerisinde bir ruh halinde mitingler yapmaktadır. HSYK’ da, Yargıtay’da, Danıştay’da, emniyet teşkilatında yapılan değişikliğin tek sebebi 17-25 Aralık, Cumhuriyet tarihinin en büyük hırsızlık olayıdır. 12 yıl koyun koyuna yaşamış, kader birliği yapmış bu siyasal iktidar bir paralel uydurması ortaya çıkararak bir algı ortaya koymaktadır. 17-25 Aralık’ta 4.5 milyon doları yakalayan polis iradesi milli iradedir.
“4.5 MİLYON DOLARI ÇALANLAR HIRSIZDIR”
Celal Adan, “4.5 milyon doları da çalanlar hırsızdır. Milli iradenin arkasında MHP vardır. Türkiye vardır. Ama hırsızların arkasında sadece Recep Tayyip Erdoğan’la, Ahmet Davutoğlu vardır” dedi.
Esnaftan bir kadın ise Celal Adan’ın yanına gelerek, “12 yıl evvel de çarşıdaydım. Şimdikiyle arada dünya kadar fark var. Satışlarımızın arasında dünya kadar fark var. Zaten küçük esnaf öldü. Her gün farklı bir sorunla karşılaşıyoruz. Ekonomik olarak farklar var. Ekonomi zaten teğet geçtiği zaman vardı ya.Bizi teğet geçmedi. Birinin bunlara dur demesi gerekiyor. Ben 8 Haziran’da güneşli bir güne uyanmak istiyorum” dedi. Celal Adan yapılan esnaf ziyaretinin ardından PERPA Yönetim katına çıkarak bir süre esnafla sohbet etti.
(FOTOĞRAF)


 

[gallery ids="183910,183911,183912,183913,183914,183915"]
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05