Canlı yayında ürpertici örnek: Almanya'ya gelmek isteyen kızın hayatını seks şebekesi mahvetti

Canlı yayında ürpertici örnek: Almanya'ya gelmek isteyen kızın hayatını seks şebekesi mahvetti

Yayında; Türkiye'den hem Avrupa'ya ve hem de Almanya'ya göç akınından bahsedilirken, Mahmut Erdem, bu yollarda yaşanan acı bir örnekten bahsetti. Genç bir kızın seks şebekesinin ağına düştüğünü anlatan Erdem, kızın yaşadığı psikolojik sıkıntıyı anlattı.

ARTI49 Youtube kanalında "Zamansız Sohbetler" programının ikinci bölümü bugün yayınlandı.

Gazeteciler Süheyla Kaplan ve Dilek Şirin'in sunduğu canlı yayın programına, yabancılar hukuku avukatı Mahmut Erdem konuk oldu.

Programda dikkat çeken konulara değinildi.

Türkiye'den hem Avrupa'ya ve hem de Almanya'ya göç akınından bahsedilirken, Mahmut Erdem, bu yollarda yaşanan acı bir örnekten bahsetti. Genç bir kızın seks şebekesinin ağına düştüğünü anlatan Erdem, kızın yaşadığı psikolojik sıkıntıyı anlattı.

Mahmut Erdem şunları söyledi:

"Bir örnek vereyim. Urfalı bir kız. 20-21 yaşlarında. Ailesi yurt dışına gönderiyor. Kız seks şebekesinin eline düşüyor. 2016 yılında gönderiyorlar yurt dışına. Daha bundan 8-9 ay önce ilticaya başvuruyor, iltica sebebi ise hamile kalması. Seks ticaretinde hamile bırakılıyor. Bu kızımızı pazarlayanlar, hamile kaldığı için kızı hastaneye bırakıp gidiyorlar. Kızda o kadar psikolojik bitkinlik var ki, mahkeme beni kanuni müşavir olarak tayin etti. Bu kişinin kağıt işlerine bakıyorum. Burada gördüm o psikolojik bitkinliği... İlticası devam ediyor. Geçici bir kimliği ve oturumu var. Barınakta kalıyor ama kampta değil. Çünkü psikolojik sıkıntısı var. Çocuğuna da devlet bakıyor."

HANGİ YOLLA GELİNMELİ

Öte yandan Mahmut Erdem, programda Almanya'ya gelme yollarını da anlattı. Erdem, mesleklerden de örnekler verdi.

İşte o program:

ARTI49

HABERE YORUM KAT