Can Ataklı’dan bomba Millet İttifakı iddiası!

Can Ataklı’dan bomba Millet İttifakı iddiası!

Meral akşener'in Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş ile yaptığı yayında 'Ben Başbakanlığa adayım' sözlerinin ardından Can Ataklı'dan flaş bir iddia geldi.

Gazeteci Can Ataklı kendi YouTube kanalından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı için aday olmayacağını söyledi. Ataklı, “Kılıçdaroğlu aday olmayacak, çünkü muhalefet oturdu, konuştular, çalıştılar kafa patlattılar, günlerce tartışmalar, görüşmeler yaptılar ve aday belirlendi” dedi.

Ataklı, "Şimdi yine birilerin Can Ataklı üfürüyor, nereden biliyor falan diyecekler. ben size söyleyeyim. Bütün sistem şu, benim de fikir babası olduğum. Yazıya geçirdiğim için öncülerinden olan biriyim bu konuda. Muhalif grup Meclis'te en az 360 milletvekilini bulmak yazım. Bütün planı buna göre yapmak lazım. Türkiye'de sistemin değişmesi gerek. Parlamenter sisteme dönmek lazım. Plan şu. Önce parlamenter sisteme güçlü bir şekilde girelim. ondan sonra yola devam edelim." dedi.

Böyle bir sistemde Cumhurbaşkanlığının yine sembolik olacağını kaydeden Ataklı, "Aslında bu ismi hepiniz biliyorsunuz. Üstünde anlaşın aday İlhan Kesici. Kesici'yi ben ilk defa duymuyorum. Herkesin oy vereceği bir aday derseniz en uygun aday Kesici. Merkez sağdan gelme ve çok ciddi devlet tecrübesi var. Çok ciddi özel sektör deneyimi ve dostluk ağı var. Uluslararası deneyimi var. CHP'den vekil seçildi, ama ne bayraktarlık yaptı, ne çıkıntılık... Sözüne güvenilir kişidir." dedi.

HABERE YORUM KAT