"Burası Almanya" diyerek duyurdu: Alman komedyenin saldırıya uğrayan kardeşi hastanede soyuldu

"Burası Almanya" diyerek duyurdu: Alman komedyenin saldırıya uğrayan kardeşi hastanede soyuldu

Almanya'da saldırıya uğrayan Lahav Shapira, tedavi gördüğü hastanede soyuldu.

Alman Yahudi komedyen Shahak Shapira'nın kardeşi Lahav Shapira, tartıştığı bir kişinin saldırısına uğramış, polis, kavgaya Shapira ve saldırgan arasında çıkan İsrail-Filistin savaşına dair tartışmanın neden olmuş olabileceğini belirtmişti.

Kavgada aldığı tekme ve yumruk darbeleriyle yaralanan 30 yaşındaki Freie Universität öğrencisi Lahav Shapira, halen tedavi gördüğü hastanede soyuldu.

Yüzünde oluşan kırıklar nedeniyle Berlin'deki Charité Hastanesi'nde tedavi gören Yahudi hakları aktivisti Shapira'nın, hastaneye girmeyi başaran kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce soyulduğu ortaya çıktı. İddiaya göre dün gece mağdurun odasına giren hırsızlar tarafından, akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarı çalındı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Genç adamın abisi ünlü komedyen Shahak Shapira, olayı sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. Alman komedyen, paylaşımında "Üniversiteniz günlük yaşamınızda sizin için güvensiz bir ortam yarattığı için hastaneye yatırıldığınızı ve sonra siz ve hastanedeki diğer tüm hastalar uyurken dizüstü bilgisayarlarınızı ve akıllı telefonlarınızı çaldıklarını hayal edin. Burası Almanya" ifadelerini kullandı.

Hastane tarafından yapılan açıklamada da "Ne yazık ki, yetkisiz kişiler aslında kilitli olan bir servise girmeyi başarmış ve toplam üç hastanın eşyalarını çalmıştır. Olaydan üzüntü duyuyoruz, polis bilgilendirildi ve suç duyurusunda bulunuldu" denildi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT