Bunlara dikkat! Almanya'da Şubat ayında neler değişecek ?

Bunlara dikkat! Almanya'da Şubat ayında neler değişecek ?

Almanya’da Şubat ayı itibariyle birçok yenlilik geliyor...

Ocak ayında yaşanan pek çok yeniliğin ardından, Şubat ayıda beraberinde pek çok yenilik getiriyor. Haberimizde vatandaşları Şubat ayında neler beklediğine dair genel bir bakış sunuyoruz.

Arabada yeni ilk yardım çantaları olmalı

1 Şubat 2023'ten itibaren tüm araç sahiplerini ilgilendiren bir değişiklik yürürlüğe girecek İlk yardım çantalarına iki yüz maskesi eklenmesi gerekiyor.

Trendeki değişiklikler: Maske zorunluluğu kalkıyor

Yerel toplu taşımada maske takma zorunluluğu birçok federal eyalette uzun zamandan zorunlu değil . 2 Şubat 2023 tarihinden itibaren bir değişiklik olacak ve söz konusu maske zorunluluğu artık şehirler arası toplu taşımada da geçerli olacak. 1 Şubat gibi erken bir tarihte, toplu taşıma araçlarında maske zorunluluğu Hamburg ve Kuzey Ren-Vestfalya'da da kaldırılacak Diğer federal eyaletler; Hessen, Bremen , Aşağı Saksonya , Saarland ve komşu Rheinland-Pfalz da maske zorunluluğu kalkıyor, Thüringen (3 Şubat), Bremen, Aşağı Saksonya (2 Şubat) ve Hamburg'da (1 Şubat), bir korona enfeksiyonundan sonra izolasyon zorunluluğu artık geçerli değil.

Tasarruflu lambalar

Şubat 2023'ün sonundan itibaren yeni yasayla birlikte, bazı enerji tasarruflu lambaların artık üretilemeyecek. Buna göre, yalnızca etkilenen lamba türlerinin kalan stokları satılacak. Takma tabanlı (CFLni) ve halka biçimli flüoresan lambaları (T5 ve T9) olan sözde kontak flüoresan lambalarını etkileniyor.

Şubat 2023'te bira fiyatı değişiyor:

Beverage News'in Warsteiner Group'tan alıntı yaparak bildirdiği gibi , şişe bira fiyatları hektolitre başına 6,80 Euro ve fıçı bira fiyatları 20 Euro artacak.

Aşağıdaki bira markaları fiyat artışlarından etkilenmektedir:

  • Warsteiner
  • Herforder
  • Frankenheim
  • König Ludwig
  • Kaltenberg
  • Paderborner
  • Isenbeck

Karada rüzgar yasası yürürlüğe giriyor

Federal hükümet karada rüzgar enerjisini genişletmek istiyor. Bu amaçla planlama ve onay süreçleri hızlandırılacak ve ihtiyaç duyulan alanlar daha hızlı kullanıma açılacaktır. 2032'nin sonuna kadar federal eyaletler, federal bölgenin yüzde ikisini rüzgar enerjisi için tahsis etmelidir. İlgili yasa 1 Şubat'ta yürürlüğe girecek.

Gaz ve elektrik fiyat frenleri

Mart ayından itibaren gaz ve elektrik müşterileri için belirleyici bir rahatlama olacak Önceki gaz tüketiminin yüzde 80'i için kilovat saat başına 12 sentlik brüt fiyat garantisi bekleniyor. Elektrik için de benzer bir modelde kilovat saat başına 40 sent planlanıyor. Faydalar ayrıca geriye dönük olarak başlangıçtan sonraki Ocak ve Şubat ayları için de geçerli olacak.

Fotoğraf:

 

HABERE YORUM KAT