Bundesliga maçında adeta isyan çıktı

Bundesliga maçında adeta isyan çıktı

Bundesliga'nın zirve mücadelesinde Eintracht Frankfurt ile VfB Stuttgart arasında oynanan karşılaşma öncesi çıkan olayların gölgesinde kaldı.

Almanya'nın birinci ligi Bundesliga'da Eintracht Frankfurt ile VfB Stuttgart arasında oynanan maçın öncesinde çıkan olaylarda birçok vatandaş yaralandı.

Eintracht yönetim kurulu üyesi Philipp Reschke'nin açıklamalarına göre, maç öncesinde polis ve Frankfurt taraftarları arasında büyük çatışmalar yaşandı.

Reschke, maç sonrasında yaptığı açıklamada, "Raporlara göre yaralanmalar oldu" ifadesini kullanarak, olayların ciddiyetini vurguladı. Ayaklanmanın nedeni konusunda farklı bilgiler ve görüşler olduğunu belirten Reschke, polisin acil durum çağrısı yapmasının sebebini, sahadaki görevlilerin Eintracht taraftarları tarafından saldırıya uğraması olarak açıkladı.

TRİBÜNLER TEKRAR DOLMADI

Ancak polis kaynaklarına göre, olay yerine vardıklarında polis güçleri hemen saldırıya uğradı ve kendilerini tahriş edici maddelerle savunmak zorunda kaldı. Polis, olayların başlangıçta rakip taraftar grupları arasındaki çatışmalardan kaynaklandığını belirtti.

Maçın başlamasıyla birlikte yüzlerce Eintrach taraftarı, polis müdahalesini orantısız buldukları gerekçesiyle protesto etmek amacıyla sahaya girmedi. İlk yarı boyunca Eintrachlıların bulunduğu Frankfurt taraftar bloğu tekrar dolmadı, bu durum maçın atmosferine de yansıdı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT