Bulgar kimliği gösteren Türk vatandaşı Alman polisini kandıramadı

Bulgar kimliği gösteren Türk vatandaşı Alman polisini kandıramadı

35 yaşındaki bir Türk vatandaşı, Almanya-Hollanda sınırında durduruldu. Sahte Bulgar kimlik belgeleri gösteren Türk, tutuklandı. Şimdi sınır dışı edilecek...

Federal Polis, Pazartesi gecesi Almanya-Hollanda sınırında sahte Bulgar kimlik belgeleriyle ülkeye girmeye çalışan 35 yaşındaki bir Türk'ü tutukladı. Adam izinsiz olarak Almanya'da bulunuyordu. Şu anda sınır dışı edilmek üzere gözaltında tutuluyor.

35 yaşındaki şahıs Hollanda'dan gelen bir arabanın direksiyonundaydı ve Pazartesi günü saat 22:30 sularında sınır polisinin iç sınırı denetlemesi kapsamında Twist köyünde bir Federal Polis devriyesi tarafından durdurularak kontrol edildi.

SAHTE KİMLİK FARK EDİLDİ

Kontrol sırasında 35 yaşındaki şahıs ilk olarak Bulgar kimlik kartı ve Bulgar ehliyetini polis memurlarına teslim etti. Ancak, federal polis sunulan belgelerin gerçekliği konusunda ciddi şüpheler duydu ve bunları daha yakından inceledi. Hem kimlik kartının hem de ehliyetin tamamen sahte olduğunu keşfettiler. Bu, belgenin orijinaline olabildiğince benzediği, ancak tamamen yeni olduğu ve gerçek bir belgeye mümkün olduğunca benzer malzemelerden yapıldığı anlamına geliyor.

Ancak parmak izlerinin hızlı bir şekilde analiz edilmesiyle 35 yaşındaki kişinin gerçek kimliği kısa sürede tespit edildi. Polis soruşturması, reddedilen Türk sığınmacının Almanya'da sahte kimliklerle yaşadığını ve çalıştığını ve Almanya'da yasal olarak ikamet etmediğini doğruladı.

Yetkili bölge mahkemesinin emriyle, ülkeye izinsiz giriş yapan 35 yaşındaki Türk vatandaşı, sınır dışı edilmek üzere gözaltına alındı ve uygun bir gözaltı merkezine götürüldü. Şahıs hakkında ayrıca evrakta sahtecilik ve İkamet Yasasının ihlali suçlarından cezai kovuşturma başlatıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT