Bu haber sadece Artı49’da: Dilan Polat’a Almanya’dan kötü haber

Bu haber sadece Artı49’da: Dilan Polat’a Almanya’dan kötü haber

Kara para aklama, suç örgütü kurma ve vergi kaçırma gibi suçlardan tutuklanan Dilan Polat'a Almanya’da kötü haber geldi. Polat’ın Almanya’daki güzellik salonu kapandı. Ayrıntılar Artı49’da…

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım'da ve devamında düzenlenen operasyonlarda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili MASAK ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

Paranın yine aile bireylerine ait şirketler arasında transfer edildiği, son aşamada ise Engin Polat'ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığının tespitinin ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirlemiş, İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa'da 43 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemişti. Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren ekipler, Dilan ve Engin Polat'a ait bir medikal şirketin Ankara'da başka bir firmaya isim hakkını verdiğini, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların kişisel hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını tespit etmişti. Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu şüphelilerden 16'sı tutuklanmıştı. Hakimlik, 27 şirkete kayyum atanmasına hükmetmişti.

Ayrıca bu akşam Dilan Polat dosyasından bir tahliye haberi geldi.

Türkiye'nin aylarca konuştuğu Dilan ve Engin Polat çifti davasında iki tahliye birden geldi. Dilan Polat'ın kardeşleri Sıla Doğu ve Can Doğu'nun tutuksuz yargılanmasına karar verildi. Sıla Doğu'nun avukatı Sibel Bozkulak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Müvekkilim Sinem Sıla Doğu hakkında tahliye kararı verilmiştir" ifadelerini kullandı.

DİLAN POLAT’A ALMANYA’DAN KÖTÜ HABER

Gelelim, Artı49’un ulaştığı bilgilere…

Dilan Polat Avrupa’da 27 farklı güzellik salonu bayiliği vermişti. Bu güzellik salonlarının en önemli olanlarından biri ise Almanya şubesiydi.

Ancak, Dilan Polat Güzellik Salonu’nun Almanya şubesi kapatıldı. Üstelik, veda açıklamasında ise mesajlar vardı. “Sayın müşteriler” diye başlayan açıklamayı okuyalım:

Sayın müşteriler, vermemiz gereken en zor kararlardan biriydi. Tüm kalbimizi ve ruhumuzu kozmetik şirketimize verdikten sonra bu hayal şimdilik sona erdi. Bazen işlerin istediğimiz ve planladığımız gibi gitmediğini kendimize itiraf etmek zorunda kaldık. Ne yazık ki geçmişte yanlış kişilere güvendik ve bunun şirket olarak bizim açımızdan ciddi sonuçları oldu. Hem profesyonel hem de kişisel olarak yeni deneyimlerden çok şey öğrendik. Geçmişten gelen aşılmaz zorluklarla defalarca karşılaştık.

Nasıl duydum:

"Tutunmak istediklerimizden vazgeçmek.

Durmak istediğimiz yerden devam edelim.

Bunlar hayatın bize sunduğu en zor görevlerdir.”

Bunu aklımızda tutarak, hepinize iyi şanslar diliyor ve veda ediyoruz.

Dilan Polat ekibiniz”

dp1.jpg

HABERE YORUM KAT