Bremen'de kurt paniği... İhbar üstüne ihbar geliyor

Bremen'de kurt paniği... İhbar üstüne ihbar geliyor

Bremen'de başıboş dolaşan bir kurt mu var? Kent sakinleri giderek artan bir şekilde şehirde böyle bir hayvan gördüklerini söylüyor.

Bremen'in kentsel bölgesinde görülen kurt sayısı görünüşe göre artıyor. Kısa bir süre önce Findorff'taki bir alt mahallenin sakinleri bir kurt gördüklerini bildirdiler. Bremen Eyaleti Avcılık Derneği, yaptığı açıklamada, bir sakinin Pazartesi günü Friggaweg'de bir kurt gördüğünü iddia ettiğini söyledi.

Kurdun Bremen hayvan barınağı yakınlarında ve şehir ormanının kuzeyinde turba kanalı yönünde koştuğu söylendi. Ne DNA izleri ne de fotoğraflar mevcut olmadığı için vaka henüz doğrulanmadı. Bununla birlikte, Bremen Eyaleti Avcılık Derneği Başkanı Marcus Henke, eşkale dayanarak bunun muhtemelen bir kurt olduğundan şüpheleniyor.

HAFTADA BİR KURT İHBARI

Raporlara göre, eyalet avcılık kuruluşu şu anda Bremen şehir bölgesinde haftada yaklaşık bir kurt görüldüğü ihbarı alıyor. Ancak dernek, bildirilmeyen vakaların sayısının çok daha yüksek olduğunu varsayıyor.

Birkaç gün önce Bremenli iki kadın Vegesack'ta yaralı bir kurt gördüklerini iddia etmiş ancak bu iddia doğrulanamamıştı. Geçen sonbaharda DNA örnekleri Bremen-Hastedt'te bir kurdun dolaştığını doğrulamıştı.

Öte yandan, kurt görenlerin 0171-5825292 numaralı telefondan devlet avcılık örgütüne başvurmaları gerekiyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT