'Bizim başbakanımız değilsin defol git'

'Bizim başbakanımız değilsin defol git'

Hollanda'da "sarı yelekliler", farklı kentlerde hükümeti protesto etti.

LAHEY - Hollanda'da "sarı yelekliler", sosyal medyadan yapılan çağrılar üzerine Lahey, Amsterdam ve Rotterdam'ın da olduğu 14 farklı kentte toplandı. Ülkenin Belçika sınırında dün kaza sonucu hayatını kaybeden sarı yelekli eylemci için siyah kurdele takan eylemcilerin üzerindeki yeleklerde "Hakkını aramak için ayağa kalk", "Rutte bizim başbakanımız değil" ve "Hükümet istifa" yazıları yer aldı. Lahey'de şehrin merkezinde Hollanda bayrakları ile yoğun güvenlik önlemleri altında yürüyüş yapan eylemciler, "Rutte, defol git" sloganları attı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Ülkenin Belçika sınırında dün kaza sonucu hayatını kaybeden sarı yelekli için siyah kurdele takan eylemcilerin üzerindeki yeleklerde de 'Hakkını aramak için ayağa kalk', 'Rutte bizim başbakanımız değil' ve 'Hükümet istifa' yazıları yer aldı. Lahey'de Meclis önündeki meydanda toplanan sarı yelekliler ise Başbakan Rutte'nin istifasını talep etti.

Kırmızı yelekliler sokağa çıkıyor

Şehir merkezinde doğru Hollanda bayrakları ile yoğun güvenlik önlemleri altında yürüyen eylemciler, "Rutte, defol git" sloganları attı. 

Bu arada, ülkede 7 haftadır toplanan "sarı yelekliler"e alternatif olarak örgütlenen 'kırmızı yelekliler' de yarın Utrecht'te hükümet karşıtı gösteri yapacak. 

HABERE YORUM KAT