Bir veli Bavyera'daki kreşi karıştırdı: Tüm personel hastalık izninde!

Bir veli Bavyera'daki kreşi karıştırdı: Tüm personel hastalık izninde!

Bir ebeveyn, Bavyera'daki bir kreşte çalışanları umutsuzluğa sürüklüyor. Hatta "Psikolojik terör”den bile söz ediliyor.

Yukarı Bavyera'nın Freising bölgesindeki Au'da bulunan bir çocuk bakım merkezi tehlikeli bir durumda. Merkez, büyük bir personel sıkıntısı nedeniyle Nisan ayı sonunda geçici olarak kapanmak zorunda kalmıştı. Şimdi tüm personel yine hastalık izninde. Ancak haberlere göre, personel sıkıntısının arkasında başka bir şey yatıyor.

Veli konseyinin bir üyesi ve kreşte çalışan bir çocuğun babasının “Merkur” gazetesine yaptığı açıklamaya göre, huzursuzluğun nedeni bir veli:

“Bir veli, kreş yılının başından beri ormandaki bir balta gibi davranıyor ve kreşteki personeli taciz ediyor.”

Durum o kadar tırmanmıştı ki, söz konusu kişi artık merkezden men edilmişti.

"CEZALANDIRIN"

Kreş personeli çalışma durumunu “psikolojik terör” olarak tanımlıyor ve bu koşullar altında çalışamayacaklarını anlatıyor. Ebeveyn konseyi üyesi, belediyeden kreş personeline destek verilmesini ve rahatsız edici ebeveynin cezalandırılmasını talep ediyor.

Belediyeden gelen resmi açıklamalar ise oldukça muğlak. Belediye, "nedenleri araştırma” sürecinde ve ilgili herkesle görüşmeler yapıyorlar.

ALMANYA'DA AÇIK VAR

Almanya'daki kreşlerde durum hiç de iç açıcı görünmüyor. Paritätischer Gesamtverband tarafından kısa süre önce yapılan bir araştırmaya göre, kreş başına ortalama ikiden fazla kreş öğretmeni ve toplamda 125.000'den fazla vasıflı işçi açığı var.

Bu durum Alman ekonomisini de etkiliyor. Stepstone tarafından yapılan bir araştırma, çocuk bakım yerlerinin yetersizliği nedeniyle çalışanların daha fazla çalışamaması nedeniyle ekonominin yaklaşık 22,7 milyar Euro'luk bir potansiyel kaybettiğini gösteriyor.

ARTI49

FOTOĞRAF: Temsili

HABERE YORUM KAT