Bir şehit haberi daha

Bir şehit haberi daha

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bir askerin şehit düştüğünü 1 askerin de yaralandığını duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe Kilit operasyon bölgesinde 1 askerin şehit düştüğünü, 1 askerin de yaralandığını duyurdu.

MSB'den yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 11 Ocak 2024 tarihinde, BTÖ mensuplarınca düzenlenen taciz ve sızma girişimi neticesinde Piyade Uzman Çavuş Samet Aslan şehit olmuş bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralanan silah arkadaşımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanmıştır. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.”

TATBİKATTAN ŞEHİT HABERİ GELMİŞTİ

Denizkurdu Tatbikatı kapsamında mayın temizleme eğitimi icra eden TCG Edremit’te görevli Mayın Harbi Dalgıcı Asb. Kd. Çvş. Bahadır Canbulat dalış eğitimi esnasında rahatsızlandı ve şehit oldu.

HABERE YORUM KAT