Bir bardak su ile günde 10 bin adım atma "hilesi"

Bir bardak su ile günde 10 bin adım atma "hilesi"

Günlük yaşamda egzersiz genellikle hafife alınır. Tüm gününü masa başında geçiren herkes günde 10.000 adım atmaya çalışmalıdır. Bunun su ile basit bir yolu var.

Fitness saatinizdeki meşhur 10.000 adım uzun süredir görünmüyor ve kendinizi yürümekten çok otururken mi buluyorsunuz? Günlük yaşamda hareket etmek o kadar kolay değil. Küçük ama etkili bir numara yardımcı olabilir.

Günde 10.000 adım rakamının aslında bir reklamdan geldiğini artık biliyor olsak da, yine de hedeflemek için iyi bir amaç durumunda. Sonuçta, düzenli egzersiz sağlığınız için iyidir ve hastalıkları önler.

GÜNDE 10 BİN ADIM ŞART

Vücudunuz günlük yaşamda hareket etmek üzere tasarlanmıştır. Hareket etmezse, kasları yavaş yavaş parçalanır. Obezite ve tip 2 diyabet de egzersiz eksikliğinin bir sonucu olabilir.

Alman Spor Hekimliği ve Önleme Derneği'ne göre, bu tür hastalıklar fiziksel aktivite ile önlenebilir. Uzmanlar “günde 10.000 adım ve haftada 150 dakika fiziksel aktivite” öneriyorlar.

Ancak bunun bir saat süren bir egzersiz olması gerekmez. Yürüyüşe çıkmak ve günlük yaşamı yürüyerek sürdürmek vücudu dinç tutmaya yardımcı olur ve bir bardak su kuralı ile bunu geçerken bile yapabilirsiniz.

BİR BARDAK SU KURALI NASIL ÇALIŞIR

Bu kural gerçek bir ikisi bir arada hiledir. Masanıza su şişesi yerine normal bir bardak su götürün. Boş olarak içtikten sonra mutfağa gidin ve orada yeniden doldurun. Bu, iş yerinde hareket etmenizi sağlayacak ve aynı zamanda yeterince su içeceksiniz. Bu numara evde de ofiste de işe yarar.

Günlük yaşamda yeterince egzersiz yapmanın püf noktası, her adımı gerçekten atmaktır. Merdiven çıkmak ve işe bisikletle gitmek gibi klasik ipuçlarına ek olarak, bunu da mutlaka denemelisiniz: Telefon görüşmelerinizi ayakta yapın!

Telefondaki iş arkadaşlarınız ya da dostlarınız oturduğunuzu ya da yürüdüğünüzü fark etmeyecektir. Ve telefondaki heyecan verici haberlerle dikkatiniz o kadar dağılacaktır ki adımlarınız kendiliğinden birikecektir.

Evi veya daireyi temizlemek de eğlenceli olabilir, ve sizi daha fit hale getirebilir. En sevdiğiniz müziği açın ve tüy silgisiyle dans edin. Bu, sizi zinde tutacaktır.

ARTI49

HABERE YORUM KAT