Bilgisayarda oyun oynayan genç, Alman polisini ve itfaiyesini ayağa kaldırdı

Bilgisayarda oyun oynayan genç, Alman polisini ve itfaiyesini ayağa kaldırdı

Bilgisayar oyunu oynayan 21 yaşındaki genç, büyük bir paniğe neden oldu...

Bilgisayar oyunları oynayan 21 yaşındaki genç, Schleswig-Holstein Eyaleti'nin Süsel Belediyesinde polis ve itfaiye operasyonunu tetikledi.

Komşular, Pazartesi gecesi "tiz bir kadın çığlığı" ve "yüksek bir erkek sesi" duyduklarını ve ardından da aynı evden "delici bir gürültü" geldiğini söylemesiyle evin zilini çaldıklarını ancak açan olmadığı için endişelenerek yetkililerin arandığını belirtti.

OYUN OYNARKEN...

Olay yerine gelen polis; önce kapıyı çaldı, ardından pencerelere vurdu ve son olarak ise sabit hattan evin numarası arandı. Ancak her şeye rağmen kapıyı açan olmadı. Polis, kapıyı açması için itfaiyeyi çağırdı. İtfaiye kapıyı kırmaya hazırlanırken, evin sahibi dışarıdan geldi ve kapıyı açtı.

Yaşanan kargaşanın nedeni de kapı açılınca belli oldu. Ev sahibinin 21 yaşındaki oğlu, karanlık bir odada kulaklıklarını takmış bir şekilde bilgisayar oyunu oynuyordu. Genç, komşuların ya da yetkililerin kendisiyle iletişim kurmaya çalıştıklarından habersiz olduğunu savundu. Genç, "bilgisayar oyunu oynarken sesi açtığını ve zaman zaman kendini fazla kaptırdığını" söyledi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT