Berlin'i en çok ziyarete gelen İngilizler oldu!

Berlin'i en çok ziyarete gelen İngilizler oldu!

Berlin'e gelen misafirlerin çoğunluğu, yani yüzde 59,7'si Almanya'dan gelmeye devam ediyor. Yurt dışından gelen misafirlerin oranı ise yüzde 40'a yükseldi. Bunların başında 1,3 milyon geceleme ile İngiltere geliyor.

Berlin'deki turizm sektörü toparlanmaya devam ediyor, ancak hala koronavirüs pandemisi öncesindeki seviyeye yaklaşabilmiş değil.

Geçen yıl başkenti 12,1 milyon misafir ziyaret etti. Bu rakam bir önceki yıla, yani 2022'ye göre yüzde 16 daha fazla oldu. Berlin'deki otellerde 29,6 milyon geceleme rezervasyonu yapıldı ve bu rakam 2022 yılına kıyasla da yüzde 12 daha fazla çıktı.

Bu rakamlar, Berlin-Brandenburg İstatistik Ofisi rakamlarına dayanıyor.

İNGİLTERE, ABD, HOLLANDA...

Berlin'e gelen misafirlerin çoğunluğu, yani yüzde 59,7'si Almanya'dan gelmeye devam ediyor. Yurt dışından gelen misafirlerin oranı ise yüzde 40'a yükseldi. Bunların çoğu, 1,3 milyon geceleme ile İngiltere olurken, 1,2 milyon geceleme ile ABD ikinci, 0,8 milyon geceleme ile Hollanda'dan gelenler üçüncü oldu.

Rekor yıl olan 2019'da, yani koronavirüs pandemisinin başlamasından önce, geceleme sayısı 34,1 milyon ile ciddi ölçüde daha yüksek durumdaydı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT