Berlin'den sinyal mi? Hükümetin turizm sorumlusu Almanya-Türkiye turizmi için umutlu konuştu

Berlin'den sinyal mi? Hükümetin turizm sorumlusu Almanya-Türkiye turizmi için umutlu konuştu

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiß, Türkiye'ye yakın bir zamanda Alman turistlerin de gidebileceği yolunda demeç verince, umutlar tavan yaptı.

Thomas Bareiß, Alman “ntv” haber televizyonuna yaptığı açıklamada, her ülkeye adil davranılması gerektiğini belirterek, “Yakında Türkiye ile turizme başlayacağımızdan eminim” dedi.

Bareiß, geçen hafta hem dışişleri hem de kültür ve turizm bakanlarıyla Berlin'de faydalı görüşmeler gerçekleştirdiklerini aktararak, tatil yörelerinde vaka sayılarının az olması ve insanların sağlıklı şekilde tatile gidip gelme imkânı bulunması durumunda, turizmin iki ülke arasında başlatılması için neler yapılabileceğini görüşeceklerini kaydetti.

Türkiye'nin yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı mücadelede çok şeyler yaptığını ifade eden Bareiß, “Durum iyi olursa ki geçen hafta iyiydi, nispeten hızlı şekilde açılım için hazırlık yapabiliriz” dedi.

Bareiß, Türk yetkililerle temaslarını sürdürdüklerini dile getirerek, “Her hafta durum değerlendirmesi yapıyoruz. Güvenli seyahat yapılması için görüşmelerimiz sürüyor” ifadesini kullandı.

+49 - BERLİN

FOTO: www.thomas-bareiss.de

 

HABERE YORUM KAT
1 Yorum