Berlin'deki nargile kafe denetiminden neler çıktı neler...

Berlin'deki nargile kafe denetiminden neler çıktı neler...

Berlin'de yapılan denetimler kapsamında nargile kafelerde; vergilendirilmemiş tütün, esrar ve marihuana ele geçirildi...

Almanya'da polis, işletmelere karşı geniş çaplı bir operasyon yaptı.

Almanya genelinde yapılan denetimler; barlar, nargile kafeleri, bahis dükkanları, kumarhaneler ve berberler gibi sektörlerde gerçekleşti.

Bu kapsamda polis Berlin'de, nargile barlarını da denetledi. 3 nargile barında görevliler toplam 35 kişiyi kontrol etti. Kontrollerde görevliler; ceza, mali, ikamet ve düzenleyici hukuk kapsamında çeşitli suçlar tespit etti. Görevliler, kontroller sırasında tespit ettikleri suçlara ilişkin, nargile kefede bulunanlara çeşitli cezalar yazdı.

Bunun yanı sıra, görevliler, 22 kilo vergilendirilmemiş nargile tütünü, 328 gram esrar ve 38 gram marihuana ele geçirdi. Uyuşturuculara polis el koyarken, nargile tütünlerinin ise imha edileceği aktarıldı.

FRANKFURT'TA DA DENETİM

Öte yandan, Frankfurt'ta da denetimler yapıldı ve toplam 18 kafe, bar ve oyun salonunun işletmecileri denetimden geçti.

Ana gümrük idaresine göre, bu denetimler kapsamında; sosyal sigortaya kayıt olma yükümlülüğüne ilişkin 46 ihlal tespit edildi. 16 vakada yasal asgari ücretin ödenmediği aktarılırken, denetimlerde iki kilogram vergilendirilmemiş tütünün ele geçirildiği belirtildi.

ARTI49

Fotoğraf: unsplash

HABERE YORUM KAT