Berlin'de yaşayan gençler için yurt dışı gezisi imkanı

Berlin'de yaşayan gençler için yurt dışı gezisi imkanı

Başkent'te yaşayan çocuk ve gençler, bu yıl tatillerinde düşük maliyetlerle yurt dışı gezilerine katılabilecek.

Başkent Berlin'in bazı ilçeleri bu yıl da çocuklar ve gençler için nispeten ucuz tatil imkanları ve binicilik tatilinden plaj tatiline kadar çeşitli etkinlikler sunuyor. Şehirde birçok gezi için genelde Brandenburg kırsalı, örneğin Spreewald tercih ediliyor. Ancak daha da uzaklara gitmek gibi bir seçenek de var.

Reinickendorflu gençler, tatillerinde ABD ya da İsveç'e gitme fırsatına sahip.

DÜŞÜK MALİYETLİ VE GÜVENLİ SEYAHAT

Berlin'deki ilçelerin amacı mümkün olduğunca çok sayıda gencin düşük maliyetle tatile çıkmasını sağlamak. Spandau'da ebeveynlerin ortalama gelirleri, çocuklarının tatilleri için ne kadar ödeme yapmaları gerektiğini belirliyor.

"Çocukluğumda ve gençliğimde arkadaşlarımla yeni ve heyecan verici yerlere gittiğim pek çok harika tatil hatırlıyorum. Ancak pek çok ailenin büyük bir tatil için yeterli parası olmadığını da biliyorum" diyen Berlin-Mitte Gençlik Meclisi Üyesi Christoph Keller (Sol Parti), geziler hakkında, "Bu yıl da düşük maliyetli gezilerin mümkün olmasından memnuniyet duyuyorum" ifadelerini kullandı.

İlçelere göre, yaşları 6 ila 26 arasında değişen çocuk ve gençlerle genellikle bağımsız kuruluşlardan eğitimciler, sosyal pedagoglar veya bakıcılar ilgileniyor. Gezilere eğitim almış ve ilk yardım konusunda bilgili en az 2 yetişkin bakıcı eşlik ediyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT