Berlin'de otobüs ve tren seferleri iptal edilecek

Berlin'de otobüs ve tren seferleri iptal edilecek

Almanya'nın başkenti Berlin'de Pazartesi günü toplu taşıma kullanıcıları grev nedeniyle aksamalarla karşı karşıya kalacak. BVG, yolcuları bekleyen kısıtlamalar konusunda uyardı.

Berlin'in toplu taşıma ağını işleten BVG, Pazartesi günü yapılacak uyarı grevi nedeniyle kısmi hizmet kesintilerine hazırlanıyor. Verdi'nin yaptığı çağrıya diğer büyük ulaşım sendikaları destek verdi.

Grev, çalışanların daha yüksek ücret ve ek tatil günleri taleplerini içerirken, Pazartesi sabaha karşı 03:00'ten öğleden sonra 14:00'e kadar sürecek. Bu durumun otobüs ve tren seferlerinin iptal edilmesine yol açacağı belirtildi.

BVG yetkilileri, yolcuların Pazartesi günü kısıtlamalarla karşılaşacaklarını ve şirketin iptalleri mümkün olan en kısa sürede telafi etmeye çalışacağı söylendi. Ancak grevin ne kadar geniş çaplı olacağı henüz net değil.

ULAŞIM DURACAK

BVG'deki grevler 29 Şubat günü de devam edecek. 29 Şubat'ta başlayacak olan grev, 1 Mart Cuma günü saat 2'ye kadar sürecek ve bu süre zarfında Berlin'in yeraltı trenleri, otobüsleri ve tramvayları çalışmayacak.

Verdi'nin yaklaşık 16bin üyesine iş bıraktıracağı düşünülüyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT