Berlin'de nargile bar operasyonunda polise havai fişek attılar

Berlin'de nargile bar operasyonunda polise havai fişek attılar

Polis ve gümrük memurları Neukölln, Tempelhof-Schöneberg ve Steglitz'deki nargile barlarında yasadışı tütün ve e-sigaralar buldu. Polis memurlarına saldırılar oldu ve bir kişi tutuklandı.

Berlin polisi ve gümrük memurları Neukölln, Steglitz-Zehlendorf ve Tempelhof-Schöneberg semtlerinde gece operasyonu gerçekleştirdi ve çok sayıda nargile barı ve dükkânı kontrol etti. Polis raporlarına göre, operasyon sırasında memurlara saldıran bir kişi tutuklandı. Tempelhof-Schöneberg'deki yasadışı bir nargile barı kapatıldı.

Neukölln'deki aramalar sırasında 86 polis memurunun yanı sıra nargile tütünü ve nakit paranın kokusunu alabilen bir koklayıcı köpek de görevlendirildi. Pannierstraße yakınlarındaki Sonnenallee'deki ilk operasyon sırasında, polis tarafından tanınan bir suçlu, Sonnenallee'yi kapatan bir polis arabasının altına piroteknik maddeler attı. Genç adam saldırıdan sonra hemen tutuklandı.

POLİS NARGİLE BARI KAPATTI

Neukölln'deki Karl-Marx-Platz'da polis bir nargile dükkanının bodrum katında yaklaşık 250 kilogram kaçak nargile tütünü ele geçirdi. Tütünler, bir mahkum nakil aracıyla götürüldü. Ayrıca yasadışı istihdama karşı işlenen suçlar da kaydedildi. Vergi müfettişleri iki dükkândan toplamda binlerce Euro'ya ulaşan vergi borçlarını tahsil etti. Sonnenallee'de yaklaşık 400 e-sigara ele geçirildi.

Berlin-Steglitz'deki Rheinstraße'de de yüzlerce e-sigara ele geçirildi. Sadece birkaç mililitre olarak satın alınabilen sıvıların bu nedenle toplamda yaklaşık 18 litre olduğu tahmin ediliyor. Gümrük memurları burada önemli bir vergi kaybı olduğunu belirtti.

Tempelhof-Schöneberg'de aralarında çok sayıda nargile barının da bulunduğu 14 pub kontrol edildi. Müfettişler 3800 likit içeren 300 yasadışı e-sigara ele geçirdi. Polis 25 suçluyu daha cezalandırdı. Tempelhof-Schöneberg'de bir nargile barı kapatıldı.

ARTI49

FOTOĞRAF: X / @polizeiberlin

HABERE YORUM KAT