Berlin'de havalar ne zaman ısınacak

Berlin'de havalar ne zaman ısınacak

Berlin titriyor! Başkentte sıcaklıklar birkaç gündür sıfırın altında seyrediyor. Özellikle geceleri hava çift haneli eksi derecelere düşüyor! Berlin'de Cuma günü kar yağması beklense de sıcaklıklar biraz olsun yükselecek...

Dondurucu soğuk Berlin ve Brandenburg'u etkisi altına almış durumda.

Başkentte sıcaklıklar birkaç gündür sıfırın altında seyrediyor. Özellikle geceleri sıcaklıklar çift haneli eksi değerlere düşüyor. Alman Hava Durumu Servisi (DWD) Çarşamba günü saat 10'a kadar şiddetli don uyarısında bulundu. Buna göre don olayı -10 derece ile -13 derece arasında gerçekleşecek. DWD meteoroloji uzmanları, "Yüksek basıncın etkisi altında, soğuk ve oldukça kuru hava Brandenburg ve Berlin'deki hava durumunu belirleyecek" açıklamasında bulundu.

ÇARŞAMBA GÜNÜ DE BUZ VAR!

Çarşamba gecesi de hava yine buzlu olacak. Berlin'de en düşük hava sıcaklığı -9 ile -11 derece arasında, Brandenburg'da ise -9 ile -13 derece arasında olacak. Çarşamba günü gün boyunca hafif don olayı devam edecek, sıcaklıklar -3 ile -1 derece arasında olacak... Gece boyunca sıcaklıklar tekrar -5 ile -10 derece arasına düşecek.

Meteoroloji uzmanları Cuma gecesi ise kar çiselemesi ve yoğun sis bekliyor. Sıcaklıklar biraz artacak ve -2 ile -4 derece arasında olacak.

Gün boyunca sıcaklıklar 0 ila 2 derece arasında olacak. Ancak gece boyunca tekrar donma noktasının biraz altına düşecek.

ARTI49

HABERE YORUM KAT