Berlin'de gençler sırayla polise saldırarak dövdü: Üç polis yaralandı!

Berlin'de gençler sırayla polise saldırarak dövdü: Üç polis yaralandı!

Berlin'de ilginç bir olay yaşandı: Bir kavgaya müdahale eden sivil polisler, kavga eden bir genç tarafından saldırıya uğradı. O genç gözaltına alınırken, söz konusu genci kurtarmaya gelen başka bir genç daha polise saldırdı ve o da gözaltına alındı.

Berlin-Kreuzberg'de ilginç bir olay yaşanırken, sivil polisler de saldırıya uğradı. Kreuzberg polisine göre, Adalbertstraße'deki bir kavga sırasında tutuklanan şüphelileri serbest bırakmak için 18 ve 19 yaşlarındaki üç kişi farklı zamanlarda polis memurlarına saldırdı.

Rapora göre, sivil polis memurları Cumartesi gecesi Reichenberger Straße ve Adalbertstraße kavşağında iki erkek arasında bir arbede gözlemledi. Kendilerini polis memuru olarak tanıtmalarına rağmen, 18 yaşındaki bir genç onlara saldırdı. Daha sonra tutuklandığında büyük bir direniş gösterdi ve kaçmaya çalıştı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Genç sonunda sakinleştiğinde, 19 yaşındaki bir genç de olaya dahil oldu, bir memura yumrukla vurdu ve şüpheliyi serbest bırakmaya çalıştı. Diğer polis memurları araya girerek onu tutukladı. Raporlara göre, daha sonra 19 yaşındaki başka bir genç de onlara katıldı, o da memurlara yumruklarla saldırdı ve daha önce tutuklanan iki adamı serbest bırakmaya çalıştı. Bu kişi de birkaç polis memuru tarafından etkisiz hale getirildikten sonra tutuklandı.

Saldırılarda üç polis memuru omuz, yüz ve dizlerinden yaralandı. Polise göre, bu polisler daha sonra görevlerine devam edebildi. Üç kişi polis tarafından gözaltına alındı. 18 yaşındaki genç ile 19 yaşındaki iki gencin polis memurlarına direnme ve saldırma, mahkumları serbest bırakmaya teşebbüs ve saldırı şüphesiyle soruşturulduğu bildirildi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT