Berlin'de bir okula gazlı saldırı, acil servis ekipleri harekete geçti

Berlin'de bir okula gazlı saldırı, acil servis ekipleri harekete geçti

Berlin'de bir okulun içine tahriş edici gaz püskürtüldü. Onlarca öğrencinin yaralandığını bildiren itfaiye ekipleri, olayı sosyal medyadan duyurdu. Tahriş edici gazın kaynağı ve saldırının arkasındaki neden hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Berlin, Wilmersdorf’taki Robert Jungk Ortaokulu’nda meydana gelen bir olayda, tahriş edici bir gazın okul koridoruna püskürtülmesi sonucu yaklaşık 50 öğrenci hafif yaralandı.

Bugün öğleden sonra gerçekleşen olayda, Berlin itfaiyesinden 32 acil servis ekibi hızla müdahale etti. İtfaiye olayı sosyal medya platformu olan X'de paylaştı.

İşte o paylaşım:

TEDAVİ ALTINDA ALINDILAR

Öğrenciler göğüste ağrı, nefes almada güçlük ve gözlerde tahriş gibi semptomlar bildirdi. İtfaiye sözcüsü, verdiği demeçte etkilenen öğrencilerin şu anda tedavi altında olduğunu belirtti. Kaç öğrencinin hastaneye kaldırılması gerektiği ise henüz netlik kazanmadı.

Polis, olayın ardından gazın nasıl salındığını belirlemek için soruşturma başlattı. Tahriş edici gazın kaynağı ve saldırının arkasındaki neden hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT